Zatrudnienie opiekunki do osoby starszej

Wyjeżdżam wraz z moim mężem i mamą na stałe do Niemiec. Moja mama ma już osiemdziesiąt dwa lata i wymaga stałej opieki. Nie stać nas na pielęgniarkę, która przychodziłaby codziennie i opiekowała się moją mamą. Wiem, ze zatrudnienie opiekunki jest o wiele lepszym i tańszym rozwiązaniem. Mamy z mężem nadzieję, ze kogoś uda nam się znaleźć. Chcielibyśmy, by był to ktoś zaufany. Wystawimy zatem ofertę, na zatrudnienie opiekunki.

Oferowanie pracy dla opiekunki

oferty pracy jako opiekun osób starszych niemcyGdybyśmy sami mieli szukać opiekunki dla mojej mamy, to na pewno szybko byśmy tego nie zrobili. Na szczęście istnieją specjalne strony ogłoszeniowe, gdzie można takie zamieścić. Musimy tylko je dobrze skonstruować tak, by zachęcić ludzi do tej pracy. Potrzebna nam jest jedna opiekunka, ale gdybyśmy znaleźli dwie, które opiekowałyby się na zmianę, to też nie mielibyśmy nic przeciwko. W ogłoszeniu napisaliśmy, ze potrzebujemy kobiety w wieku do czterdziestu lat, która jest opiekuńcza i chciałaby się zajmować naszą mamą. Napisaliśmy też, co należałoby do jej obowiązków. Przede wszystkim dbanie o to, by miała stały dostęp do swoich leków. Wychodzenie z nią na spacer jest również bardzo ważne. Ogłoszenie można znaleźć, wpisując w wyszukiwarkę: oferty pracy jako opiekun osób starszych niemcy. Liczymy na to, że uda nam się znaleźć odpowiednią osobę, lub osoby do tej pracy. Zapewniamy też pokój. Opiekunka nie będzie musiała zatem wynajmować niczego innego. Oczywiście, gdy z mężem wrócimy z pracy, to opiekunka nie będzie musiała się już zajmować naszą mamą. Będzie miała wtedy czas dla siebie. W przypadku, gdy nas nie będzie popołudniu, to wtedy zapłacimy oczywiście nadgodziny. Po kilku godzinach zgłosiły się do nas trzy kobiety, które z miłą chęcią chciałyby podjąć się zatrudnienia. Niestety dwie z nich, gdy dowiedziały się, że jest to praca prawdopodobnie na stałe, to zrezygnowały. Została nam już ostatnia, która zgodziła się na takie warunki. Oczywiście, gdy będzie chciała odejść, to nie będziemy jej tego utrudniać. Chcemy z nią omówić jeszcze wszelkie formalności, związane z umową.

Bardzo się cieszymy, że udało się nam znaleźć kogoś do opieki nad naszą mamą. Mamy nadzieję, że będzie to dobry wybór. Ta kobieta miała już doświadczenie w opiece nad osobami starszymi i ma też dobre rekomendacje od poprzedniego pracodawcy. Bardzo się z tego powodu cieszymy. Od przyszłego tygodnia będzie mogła rozpocząć pracę. Pochodzi ona spod granicy polsko-niemieckiej, więc do domu tez będzie miała blisko, z czego się ogromnie cieszy.