Zimowe ferie w Mikołajkach

Choć leżące na Mazurach Mikołajki obrosły już pewną i stabilną sławą polskiej stolicy żeglarstwa, to jednak wciąż pokutuje w polskim społeczeństwie przekonanie, że na Mazurach zimą nie ma co robić. Można wręcz rzec, że to skandal, bo trudno znaleźć rejon bardziej odpowiedni, a jednocześnie niezasypywany zimowymi turystami jak nasze góry, niż Mazury właśnie. Dlatego hotele nie są tam czynne sezonowo, a cało rocznie, co z wielką przyjemność sama wykorzystuję, kiedy tylko mogę. 

Zimowe hotele na Mazurach 

mikołajki - noclegi z dziećmi zimąChoć szczerze, przyjeżdżałabym tam tylko po to, by po prostu pobyć na samych Mazurach, to moje dzieci niekoniecznie tak do tego podchodzą. Dlatego trzeba znaleźć im zajęcia. Jeśli chodzi o mikołajki – noclegi z dziećmi zimą nie stanowią żadnego problemu. Ważne jednak, by wybrać odpowiednie noclegi, tak, by mieć blisko do miejsc, które dzieci, jako zapaleni sportowcy, kochają. Najlepiej w okolicy snowtubingu – czyli zjeżdżalni zimowej na pontonie, czy rejonów, gdzie organizowany jest snowkiting – czyli jazda na nartach z latawcem. W ten sposób dzieci właściwie mogą spędzić całe ferie, a ja mogę korzystać z uroku samego hotelu. Najpierw jednak trzeba taki nocleg znaleźć. Najważniejsze, to przeszukać odpowiednie oferty i nie zapominać, że Mikołajki to miasteczko turystyczne. Każdy tam chciałby jakoś zarobić na dodatkowym pokoju. Dlatego nie ma co łapać się najtańszych ogłoszeń i dobrze je przejrzeć, sprawdzając zdjęcia i pytając o warunki. Można się przejechać, a jak się raz człowiek zrazi przez taką błahostkę, to potem ominie go cała przyjemność z podróżowania na Mazury, bo już po prostu nie będzie chciał drugi raz spróbować. Ważne jest też, by czytać opinie innych gości hotelu, najlepiej w kilku miejscach, a nie tylko w jednym. Wtedy istnieje spora szansa, że przeczyta się prawdziwe doświadczenia, prawdziwych gości hotelowych. Nie ma udawać, że jest inaczej – trzeba się trochę postarać, żeby potem móc zbierać plony, jakimi w tym przypadku są udany wyjazd i dający zapomnienie od trosk życia codziennego pobyt w hotelu. 

Dzięki swojemu zaangażowaniu, przeglądaniu wielu ofert i opinii, mi samej udało się znaleźć po raz kolejny cudowny nocleg na terenie Mikołajek. Dzięki temu i ja, i moje dzieci, mogliśmy spędzić niesamowity wyjazd. Z wszystkich wakacji w to miejsce mam bardzo udane, wesołe wspomnienia i nie mogę nie powiedzieć, że to też w głównej mierze zasługa tego, jakie miejsca wybieram na nasz nocleg. Komfort, wygoda i poczucie bezpieczeństwa to najważniejsze składniki dobrego wyjazdu.