Zestaw klasycznych salonowych lamp

 

Moi rodzice zdecydowali się przeprowadzić gruntowny remont parteru w domu rodzinnym. W ten sposób odnowione miały zostać kuchnia, salon z jadalnią oraz łazienka. Najwięcej pracy kosztował oczywiście salon, w którym rodzice spędzają sporo czasu. Remont trwał dość długo. Jednak dwa dni temu, kiedy w salonie zawisła ostatnia z klasycznych lamp, rozpoczęliśmy świętowanie – remont skończony!

Wybór klasycznych lamp salonowych

klasyczne lampy do salonuRemont całego piętra w domu jest zadaniem dość trudnym do samodzielnej realizacji. Moi rodzice mają już swoje lata i dlatego razem z bratem przekonaliśmy ich do podjęcia współpracy z Magdą, zaprzyjaźnioną projektantką wnętrz oraz z firmą zajmującą się remontami. Jeśli chodzi o kuchnię i łazienkę, mama doskonale wiedziała, czego chce. Wspólnie z Magdą stworzyły jasne, funkcjonalne wnętrza. Największym wyzwaniem był oczywiście salon i jadalnia. Dla rodziców jest to pokój wszelkich aktywności – zabawy z wnuczkami, telewizja, książki, szydełkowanie i wiele, wiele innych. Dlatego też wnętrze musiało być wygodne i funkcjonalne. Rodzice nie przepadają za nowoczesnymi wnętrzami, dlatego Magda zaproponowała im coś bardziej tradycyjnego. Projekt od początku bardzo im się spodobał. Ściany zostały pomalowane na jasny, słoneczny kolor. Tuż obok nich stanęły stare kolonialne meble, kredens na rodzinne kryształy i na środku wielki stół. W tym pomieszczeniu odbywają się wszystkie duże uroczystości naszej rodziny, stąd przy stole może jednocześnie usiąść 16 osób. W części wypoczynkowej pojawiła się skórzana kanapa i dwa obszerne fotele w miodowym kolorze. Wszystkie bardzo wygodne i gwarantujące dobry widok na ogród lub na telewizor. Całości dopełniły piękne, klasyczne lampy do salonu. Magda zaproponowała cały zestaw: dwa kinkiety w strefie jadalnej, dwa kolejne w pobliżu kominka, dwa duże żyrandole oraz stojąca lampa w okolicy foteli. Wszystkie elementy są doskonale do siebie dopasowane, w kolorze starego złota, z identycznymi, nieco matowymi kloszami. Trochę się bałam, że będą dawać nieco zbyt mało światła na tak duże pomieszczenie. Moje obawy jednak zupełnie się nie potwierdziły – w pokoju jest wystarczająco jasno.

Cieszę się, że projekty Magdy przypadł moim rodzicom do gustu i właśnie zgodnie z nim postanowili wyremontować jadalnię i salon w domu. Dzięki temu zyskali odświeżony i piękny pokój, w którym dalej mogą spędzać mnóstwo czasu. Uroku niewątpliwie dodaje mu zestaw klasycznych lamp salonowych. Dzięki nim wnętrze jest jasne i nie traci swego ciepłego, rodzinnego i tradycyjnego charakteru.