Ze sternikiem w morze

Chociaż nie nie jestem zbytnio miłośniczką aktywności fizycznych, wakacje zawsze staram spędzać się w sposób jak najbardziej mobilny. Staram się zobaczyć jak najwięcej ciekawych miejsc, poznać lokalne tradycje, sprawdzić z czego słynie region i podziwiać wspaniałe widoki. Nie jestem jednak fanką podróży samochodem, gdyż w ten sposób szybko się męczę. Nie przepadam również za częstymi zmianami bazy noclegowej. Na szczęście podróż po morzu jest dokładnie tym, czego potrzebuję.

Wakacyjny rejs ze sternikiem

polecane rejsy ze sternikiem w chorwacjiMuszę przyznać że gdy pierwszy raz poznałam sposób podróżowania, jakim jest rejs byłam naprawdę zachwycona. Okazało się to dokładnie tym czego potrzebuję. Niestety sama nie umiem poruszać się statkiem.  Na szczęście rozwiązanie tego problemu okazało się łatwiejsze niż myślałam, polecane rejsy ze sternikiem w chorwacji, to rozwiązanie dokładnie dla osób takich jak ja. Dzięki temu wypływamy w morze, a ja nie muszę się praktycznie niczym przejmować. Mogę sama ustalić trasę podróży, mogę również zdać się na pomoc ekspertów. Jedno jednak jest dla mnie bardzo ważne. Chociaż cały czas nocuje w jednym miejscu, bo na wynajętym statku, w rzeczywistości przez cały czas się przemieszczam. Wschód słońca podziwiam w jednym miejscu, zachód już w zupełnie innym, w związku z tym mogę zwiedzić jak największą część regionu. Podróżowanie statkiem ze sternikiem jest naprawdę bardzo przyjemnym przeżyciem, w razie potrzeby można poprosić o skorygowanie trasy, jeżeli chce się zobaczyć coś z czego na początku nie było w planie. Człowiek nie musi się naprawdę zupełnie niczym przejmować, to sternik czuwa nad tym, gdzie płynie statek oraz nad pogodą i bezpieczeństwem. Jest to doskonałe rozwiązanie, zarówno dla osób samotnych, grup przyjaciół, par, czy nawet rodzin z małymi dziećmi. Rysy są dostępne w różnych wersjach, jeśli chodzi o długość, jak i rodzaj statku. Te podróżuj jedno jednak nie łączy jedno: wszystkie są naprawdę cudowne i komfortowe. Ich cena również nie jest zbyt wygórowana, zwłaszcza jeżeli korzysta się z usług sprawdzonej firmy.

Bardzo się cieszę, że zdecydowałam się skorzystać z formy podróżowania jaką jest rejs. Dzięki temu mogę czas spędzać jednocześnie komfortowo, jak i aktywnie. Mogę się przemieszczać, jednocześnie nie przenosząc cały czas walizek z jednego hotelu do drugiego. To naprawdę wspaniałe przeżycie, a widok zachodzącego słońca nad bezkresem oceanu jest dokładnie tym czego potrzebuję. Pozwala mi nacieszyć się pięknem otaczającego mnie świata i mieć świadomość, że poznaję go coraz więcej.