Zastosowanie zlewu podblatowego

 

Zlew podblatowy inaczej nazywany jest podwieszanym lub wpuszczonym w blat. Jest to ostatnimi czasy najmodniejsze rozwiązanie montażu. Dodatkowo stal zdecydowanie dobrze prezentuję się w kuchniach wykończonych w różnych stylach. Niezwykle efektywnie wygląda w połączeniu z nowoczesną kuchnią, z blatem wykonanym z granitu lub kompozytu. Zlew podwieszany jest bardzo praktyczny w użytkowaniu i pozwala zachować dużą higienę.

Wybór zlewu podblatowego

zlew stalowy podblatowyZlew stalowy jest jednym z najtańszych produktów dostępnych na rynku. Posiada on wiele poszukiwanych cech fizycznych. Zlew stalowy podblatowy jest odporny na wysokie temperatury przez co nie musimy się martwić o zaburzenie jego tekstury podczas wlewania wrzątku lub położenia na nim gorącej blachy, którą dopiero co wyjęliśmy z piekarnika. Posiada bardzo dużą odporność na wszelkie zarysowania i uderzenia mechaniczne, które zdarzyć się mogą każdemu podczas wykonywania czynności kulinarnych. Zlewy podblatowe ze stali różnią się od siebie ilością komór oraz rodzajem wykończeniem. Możemy zakupić zlew jednokomorowy, dwukomorowy lub z większą ilością komór. Jednokomorowy posiadać może dodatkowo specjalny ociekacz lub małą przegródkę, które przydatna jest do odłożenia umytych warzyw, owoców lub talerzy. Również ociekacz sprawia, że nie musimy martwić się o kupno dodatkowej suszarki do naczyń. Dzięki temu każdy indywidualnie jest w stanie dobrać odpowiedni model do swoich potrzeb. Najczęściej kupowane są zlewy stalowe z wykończeniem tak zwaną mikroteksturą. Jest to powłoka, która zapobiega gromadzeniu się brudu, a krople wody nie zatrzymują się na ściankach tylko swobodnie spływają do odpływu. Dzięki temu redukuje się ryzyko powstania kamienia. Zlew stalowy jest dostępny również w wersji wykończeniowej polerowanej, satynowej lub matowej. Jest on również odporny na czyszczenie i używanie wszelkich środków chemicznych. Żeby zadbać o jego estetyczny wygląd po każdym umyciu najlepiej wytrzeć go do sucha ręcznikiem papierowym. Montaż zlewy podblatowego jest prosty. W pierwszej kolejności należy wyciąć odpowiedni otwór w blacie kuchennym oraz dodatkowy mniejszy, który posłuży do zamontowania baterii. Jeżeli jesteśmy w trakcie zamawiania blatu to najlepiej powiadomić producenta w jakim miejscu mamy zamiar umieścić zlew. Wówczas to on fabrycznie przytnie nam blat w odpowiednim miejscu. Zlew ten montuje się od dołu, pod blatem. Dzięki temu powierzchnia blatu jest równa i łatwiej jest utrzymać okolice zlewu w czystości.

Uniwersalność zlewów stalowych sprawia, że wpasują się one w każdą kuchnie. Zlewy podblatowe są coraz częściej kupowane ze względu na swoje praktyczne właściwości, zachowanie należytej higieny i estetyczny wygląd. Trzeba pamiętać, że przy jego wyborze należy kierować się głównie wysoką jakością wykonania. Ma to być przedmiot, który posłuży nam przez wiele lat, więc nie można na nim oszczędzać żeby nie narażać się na koszta wymiany.