Zastosowanie kapturków do pedicure

 

Każdy pedicurzysta doskonale wie, czym są frezy i kapturki. Kapturki ścierne znalazły zastosowanie w gabinetach kosmetycznych i podologicznych. Nośniki z kapturkami można wykorzystać do pracowania na podeszwie, jak i wierzchu stopy, a nawet na  opuszkach palców jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jak używać twardych kapturków ściernych?

twarde kapturki do pedicurePrzy pomocy kapturków ściernych można pozbyć się tworzonych pod wpływem nacisku, bądź tarcia zrogowaceń, modzeli i nagniotków. Kosmetyczki wykorzystują je również do pracy w trudnodostępnych miejscach podczas zabiegów pedicure. Oprócz tego znajdują zastosowanie przy zabiegach manicure, a dokładniej są niezastąpione przy skracaniu płytki paznokcia, piłowaniu i wygładzaniu pasy akrylowej lub żelowej lub ściąganiu z paznokci lakierów hybrydowych. Wyróżniamy kapturki ścierne stożkowe lub walcowe. Różnią się między sobą średnicą, granulacją i kolorem. Spotkać się można z kapturkami wodoodpornymi, które świetnie sprawdzają się w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych i podologicznych. Twarde kapturki do pedicure są bezpieczne zarówno dla osoby wykonującej zabieg oraz tej, która się mu poddaje. Umożliwiają precyzyjne wykonanie zabiegu i osiągnięcie pożądanego efektu w stosunkowo krótkim czasie. Jeden kapturek ścierny można kupić z aprzysłowiowe grosze. Decydując się na zakup hurtowej ilości, można zapłacić jeszcze mniej. W zależności od certyfikacji, cena jednego kapturka waha się od 2,20 do 2,60 zł. Wytrzymałe kapturki ścierne to produkty jednorazowe – jeden kapturek przypada na jednego klienta. Dzięki temu zabieg jest w pełni bezpieczny dla obu stron i zapewnia pełną higienę. Ma to duże znaczenie dla sanepidu. Z uwagi na to, że kapturki są jednorazowe, nie ma problemu z ich dezynfekcją. Nie czyści się ich, lecz po zakończonym zabiegu wrzuca się do specjalnego pojemnika do utylizacji. Kapturki ścierne są bardzo wygodne w codziennej pracy. Są skuteczne w zabiegach manicure i pedicure, i nie sprawiają trudu w ich przeprowadzaniu.

Praca z wykorzystaniem kapturków jest możliwa jedynie przy jednoczesnym wykorzystania nośników kapturków, czyli gumowych frezów. Niestety frezy te często są kiepskiej jakości, przez co po kilku zabiegach nie nadają się do dalszego użytku. Ponadto zakładanie i ściąganie kapturków z gumowych frezów bywa problematyczne, w dodatku wydłuża czas trwania zabiegu. Nierzadko podczas zmiany kapturek zostaje uszkodzony nośnik. Po każdym użyciu nośnik frezów należy poddać dezynfekcji, a w podologii – dodatkowej sterylizacji parowej.