Zalety rejsów w Grecji

Każdy Europejski kraj posiada swoje wady i zalety. Zabytki, które możemy pozwiedzać lub krajobrazy, które możemy podziwiać. Większość krajów w Europie charakteryzuje się niezwykle efektywnymi krajobrazami, które dostępne są do oglądania i podziwiania tylko i wyłącznie od strony morza. Nie zobaczymy tych rzeczy z lądu, dlatego warto wybrać się na wycieczkę statkiem.

Wycieczki z rejsami w Grecji

rejsy w GrecjiKraje w Europie słyną z wycieczek drogą wodną w piękne miejsca. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się rejsy w Grecji. Jest to kraj, który dla turystów skrywa bardzo dużo atrakcji, dostępnych często tylko drogą wodną. Najpopularniejszą atrakcją jest Wyspa Wraku, do której dopłynąć można po to, by podziwiać zatopiony wrak statku zostawionego przez piratów w błękitnej lagunie wody, przy piaszczystej pięknej plaży. Kolejną atrakcją, do której możemy dopłynąć statkiem to podwodne jaskinie. W trakcie tej wycieczki musimy przesiąść się w małą łódkę, sterowaną przez wyznaczone do tego osoby, umilające nasz czas śpiewaniem i żartami. Wpływamy do jaskiń, w których są podziemne, piękne jaskinie, do których przez otwory u góry świeci słońce, sprawiając, że miejsce jest bardzo magiczne. Kolejną atrakcją, która jest dostępna dla nas tylko podczas rejsu statkiem są groty i jaskinie skalne. Według legend i mitów, z których zresztą słynie Grecja, w grotach tych mieszkały kiedyś smoki. Podczas takiej wycieczki płyniemy długi czas obok linii brzegowej, która jest niesamowicie zbudowana. Co ciekawe, skały są bardzo jasne i w połączeniu z odbiciem wody sprawiają wrażenie bajkowych krajobrazów, idealnych do zrobienia pamiątkowych zdjęć z wycieczki. Kolejną atrakcją w Grecji, idealną na urlop to rejs statkiem pirackim. Jest to podróż wielkim, ozdobionym statkiem, którego załoga jest przebrana w stroje piratów, którzy kiedyś ,,grasowali” na morzu. Jest to wycieczka na tyle atrakcyjna, ponieważ podczas niej spędzamy na statku cały dzień, słuchając opowieści także w polskim języku, oglądając pokazy piratów, którzy wspinają się na maszt i tańczą a także możemy odpocząć na najwyższym piętrze statku i cieszyć się słońce, które nas poopala.

Największą zaletą wycieczek statkiem jest to, że jeśli jesteśmy zmęczeni zbyt dużą ilością emocji czy za mocnym słońcem, możemy schować się do środka statku, możemy poleniuchować, odpocząć. Wycieczka taka jest okazją do opalenia się bez konieczności spędzania całego dnia na plaży, ponieważ słońce opala bardziej, kiedy jesteśmy na takiej wyprawie, po środku morza.