Zalety paneli 3D

Obecnie na rynku znajdziemy wiele produktów, które pomogą nam w ładny i oryginalny sposób odnowić wnętrze naszego salonu. Możemy zdecydować się na sztukaterię, sufit podwieszany, czy nawet panele ścienne. Jednak najważniejsze w tym wszystkim jest to, żeby nie przesadzić i nie zmienić wnętrza domu w sklep branżowy. Nie każdy element pasuje do drugiego, więc najlepszym wyborem jest po prostu zasięgnięcie rady u osoby, która zajmuje się dekorowaniem mieszkań, a nawet zaproszenie jej do domu, by mogła się mu dobrze przyjrzeć.

Panele czy sufit napinany?

panele 3DWszystko zależy od tego, co chcemy zrobić z naszym wnętrzem. Jeśli chcemy je ocieplić i sprawić, żeby było bardziej przytulne, dobrym rozwiązaniem może być montaż sufitu podwieszanego. Automatycznie obniży on pomieszczenie i dodatkowo będzie spełniał funkcję izolacji akustycznej, co może być idealnym wyjściem, jeśli mieszkamy w bloku, a nasz sąsiad z góry trochę hałasuje. Ponadto pod takim sufitem ukryjemy przewody elektryczne, czy rury z instalacji cieplnej. Innym rozwiązaniem może być sztukateria. Kiedy zależy nam, by nasz salon nabrał trochę innego stylu kojarzącego się z dziewiętnastym i dwudziestym wiekiem możemy zdecydować się na montaż listwy dekoracyjnej czy też rozety. Tutaj najważniejszy będzie materiał, z którego zostaną one wykonane. Jeśli kupimy te stworzone z gipsu, niestety nie będziemy mogli zainstalować ich sami. Z kolei te ze styropianu są bardzo łatwe w montażu i każdy powinien sobie z nimi poradzić. Innym rozwiązaniem są panele 3D. Obecnie dostaniemy je niemal wszędzie, a każda firma remontowa będzie w stanie je zainstalować. Przede wszystkim są one lekkie i przepuszczają powietrze, dlatego, że robi się je z płyt GK z dodatkiem włókiem szklanych, bądź z sprasowanego kokosowo-palmowego surowca naturalnego. Dodatkowo są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nie należy tylko montować ich w łazience bądź kuchni, czyli tam gdzie będą narażone na dużą wilgoć. Może to doprowadzić do rozwinięcia się na nich grzybów lub pleśni, a nikt z nas z pewnością tego nie chce. Są one dostępne w różnych wzorach i kolorach.

Odnowienie wnętrza jest bardzo ważne. Nie tylko nada mu to nowy wygląd, ale również pozwoli ścianą na nowo odetchnąć. Ponadto za pomocą sztukaterii, sufitów podwieszanych, czy paneli 3D jesteśmy w stanie zakryć wszystkie niedoskonałości, które nas denerwują. Ważne jest by mieć we wszystkim umiar i decydować się na takie rozwiązania, które rzeczywiście są dobre dla naszego domu.