Zakup automatu vendingowego

Nie każdy wie czym jest vending, ponieważ nazwa wiele nie mówi osobom niezwiązanym z tematem. Jednak kiedy powiemy, automat do sprzedaży samoobsługowej, to z pewnością większość osób będzie wiedziała o co chodzi i to z własnego doświadczenia. Chyba każdy z nas coś choć raz kupił w takiej maszynie, bo jest ich bardzo dużo w całym kraju.

Jaki asortyment znajdziemy w automacie vendingowym?

automaty vendingowe wynajem cenaW sklepach stacjonarnych przeważnie są kolejki, które potrafią skutecznie zniechęcić klientów do zrobienia zakupów. Natomiast na dostawę ze sklepu internetowego trzeba czekać jeden lub dwa dni, zatem nie opłaca się w nich kupować batona czy butelki wody. Takie zakupy można zrobić także w automacie vendingowym, który znajdziemy w większości dużych miast. Co prawda pod względem asortymentu jego możliwości są ograniczone, bo nie kupimy w nich tak wiele rzeczy jak w sklepie, ale na pewno znajdziemy produkty zaspokajający nagłe potrzeby takie jak głód czy pragnienie. Jeżeli przedsiębiorcę interesują automaty vendingowe wynajem cena ich jest dość atrakcyjna. Z usługi najmu można korzystać przez dowolny okres, z możliwością przedłużenia umowy. Przynajmniej kilku pośredników współpracujących z producentami tychże maszyn udostępniają je na wynajem. Są to przede wszystkim automaty do sprzedaży przekąsek, zimnych napojów w puszkach i butelkach, kanapek, gorących napojów takich jak kawa czy herbata albo nawet leków wydawanych bez recepty. Każdy automat jest wyposażony w system monitoringu i nowoczesny panel do realizacji sprzedaży, który w całości jest obsługiwany przez klienta. Większość maszyn ma konstrukcje modułową, czyli można je dowolnie ze sobą łączyć, tworząc kompleksową powierzchnię sprzedażową. Takie rozwiązania są doskonale w takich miejscach jak placówki edukacyjne, szpitale, dworce kolejowe i autobusowe czy nawet duże zakłady pracy. Automat vendingowy można wynająć, ale również można kupić, zwłaszcza jeżeli planujemy systematyczną sprzedaży za jego pośrednictwem. Cena nowej maszyny, to w zależności od modelu od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Wbrew pozorom na sprzedaży w maszynach vendingowych można sporo zarobić, szczególnie jeżeli będzie się znajdować w dobrej lokalizacji, czyli miejscu gdzie stale przebywa dużo potencjalnych klientów. Można w nich sprzedawać naprawdę sporo różnego asortymentu, ponieważ łatwo je dostosować do wymagać nowych produktów. Nowością na rynku są automaty, w których kupić można maseczki jednorazowe, rękawiczki czy płyny odkażające.