Z jakiego materiału wybrać podłogę?

Drewno jest najpopularniejszym materiałem, który wybierany jest na podłogę do naszego domu. Drewniana podłoga nadaje wnętrzu przytulności oraz jest naturalna, a także nie przyciąga kurzu i jest idealnym rozwiązaniem również dla osób posiadających uczulenie. Zanim jednak zdecydujemy się na wybór odpowiednich parkietów drewnianych, to na początek powinniśmy dokładnie sprawdzić, jaki mamy dostęp na rynku oraz które rozwiązanie będzie najlepsze w naszej sytuacji.

Zalety i wady podłogi drewnianej

parkiety drewniane z WrocławiaDrewno ma wiele licznych zalet, dla których klienci decydują się na to, aby zakupić parkiety drewniane z Wrocławia. Niestety, ale drewno ma również swoje minusy, ponieważ jest bardzo drogie i nie każdego stać na to, aby wydać dość duże pieniądze na zakup parkietu drewnianego. Nie możemy również parkietu drewnianego montować w pomieszczeniach, gdzie występuje duża wilgoć, ponieważ dojdzie do uszkodzeń i drewniana podłoga będzie się odkształcać. Musimy również dbać o podłogę drewnianą, ponieważ w przeciwnym wypadku mogłaby się bardzo szybko zniszczyć. Do kuchni albo do łazienki możemy wybrać tylko konkretny gatunek drewna, ponieważ reszta będzie nieodpowiednia i szybko ulegnie zniszczeniu. Najlepszym rozwiązaniem do łazienki albo do kuchni jest drewno dębu albo modrzewia lub drewno egzotyczne. Drewniane podłogi z takich gatunków drewna kładzie się wszędzie w miejsca, które narażone są na częsty kontakt z wodą oraz z brudem. Drewniana podłoga również jest idealnym rozwiązaniem do pokoju dziennego, a także do sypialni czy nawet do biura. Bardzo dużą korzyścią podłóg z drewna jest to, że są solidne oraz niesamowicie atrakcyjne. Żeby jednak tak się stało, drewno musi przejść selekcję, aby odrzucić wszystkie te, które posiadają zaimki oraz różnego rodzaju wady. Drewniana podłoga jest także świetnym wyborem do wnętrza rustykalnego oraz klasycznego. Najczęściej drewnianą podłogę układa się na styk i docina odpowiednimi klinami. Następnie wszystkie deski przybijane samochodami do specjalnych legarów. Musimy również być świadomi tego, że kiedy położymy podłogę na legarach, to jej poziom ulegnie uniesieniu o kilka centymetrów.

W dzisiejszych czasach bardzo częstym rozwiązaniem jest również bruk drewniany, który idealnie nadaje się do podłogi w kuchni. Mamy wtedy pełne zabezpieczenie, że podłoga nie będzie bolała wilgoci i raz ułożony parkiet z drewna będzie nam służył przez wiele lat. Dodatkowo możemy zastanowić się nad tym, z jakiego gatunku drewna chcemy mieć wykonaną podłogę oraz w jakim kolorze.