Wytrzymałe domy z drewna

Przez dziesiątki lat naszym kraju dominowało budownictwo oparte o pustaki oraz cegły. Na dzień dzisiejszy większość budynków jakie nas otacza to właśnie budynki murowane. Niemniej jednak od pewnego czasu coraz częściej widywać można place budowy na których stawiane są domy z drewna. Wbrew pozorom inwestycje te mają bardzo dużo zalet, które wciąż mnóstwo Polaków wątpi. Osoby które zdecydowały się na wybudowanie domu z drewna najczęściej swojej decyzji w ogóle nie żałują. Często jest wręcz tak, że cieszą się z podjętej decyzji. 

Piękne domy z bali

domy z drewna w łódzkimNawet osoby, które nie są zwolennikami domów wykonanych z drewna potwierdzają, że panuje w nich bardzo przyjazny klimat. Drewno jest materiałem budulcowym, który posiada fantastyczne właściwości. Przede wszystkim pochłania ono wilgoć z powietrza ale jednocześnie nie dopuszcza do tego by na ścianach pojawiała się pleśń. Wilgoć ta jest bowiem skutecznie odprowadzana na zewnątrz budynku. Osoby stojące przed wyborem materiału budulcowego z jakiego powstania ich dom często mają wątpliwości jaki materiał wybrać. Jedną z tych wątpliwości jest to czy drewniany dom będzie można wykończyć wewnątrz tak samo jak dom murowany. Otóż na chwilę obecną nie stanowi to żadnego problemu z tego powodu, że wnętrze domu drewnianego możemy z łatwością obić płytami kartonowo gipsowymi. Jeśli znajdą się one na ścianach to już bez problemu możemy ułożyć na nich płytki, przykleić tapetę czy dowolnie przyozdobić. Jeśli chodzi o kwestię jaką są domy z drewna w Łódzkim w ostatnim czasie takich domów powstało bardzo dużo. Niemniej jednak województwo to nie jest wyjątkiem bowiem w innych częściach kraju tego typu inwestycje również są bardzo częste realizowane. Oczywiście standardem jest budowanie domów z drewna na Podhalu gdzie dominuje tak zwany styl zakopiański. Warto odwiedzić takie miejsca i samodzielnie przekonać się o tym jak świetnymi konstrukcjami mogą być domy wybudowane z drewnianych bali.

Mówiąc o domach wykonanych z drewnianych belek Warto zaznaczyć jak krótki jest czas wybudowania takiego obiektu. Przypadku w domu o powierzchni 150 m kwadratowych czas budowy zajmie około miesiąca. Nijak nie można tego porównywać z wybudowaniem domu murowanego, którego budowa zajęłaby wiele miesięcy. Na chwilę obecną oferty firm zajmujących się budowaniem domów z drewna znaleźć możemy w Internecie. W sieci napotkamy również wiele ciekawych projektów tego typu domów. Przeglądając te projekty z całą pewnością każdy z Państwa znajdzie coś co mu się spodoba.