Wysokie buty na górskie wędrówki

Uwielbiam jeździć w góry. Spacery różnorodnymi szlakami sprawiają, że całkowicie zapominam na ten czas o swoich obowiązkach czy problemach. Bliskość natury oraz zapierające dech w piersiach widoki sprawiają, że mam o wiele lepszy humor. Po tak spędzonym urlopie wracam do pracy odświeżony oraz pełen energii. Jakiś czas temu uznałem jednak, że muszę sobie kupić parę rzeczy, żeby być zawsze dobrze przygotowanym na takie wycieczki – czasem lubię pojechać w góry bardzo spontanicznie, bez wcześniejszego przygotowania.

Zakup wysokich butów trekkingowych

buty trekkingowe wysokieNiedawno wraz ze znajomymi spróbowałem wybrać się na nieco trudniejszy szlak. Chciałem sprawdzić swoje umiejętności oraz zdobyć kilka nowych szczytów, do których prowadzą nieco bardziej wymagające trasy. Potrzebowałem więc nowych butów, które sprawdziłyby się w takich warunkach. Kupiłem więc buty trekkingowe wysokie, ponieważ bardzo zależało mi na odpowiednim usztywnieniu kostek. Takie obuwie chroni podczas wędrówek po bardziej stromych czy nierównych trasach, pełnych kamieni. Wybierając buty zwracałem także uwagę na to, z czego są one wykonane. Zdecydowałem się na specjalną membranę, która jest wodoodporna, jednak przepuszcza wystarczającą ilość powietrza, aby zapewnić stopom komfort nawet podczas dłuższych wędrówek. Chciałem także, aby wybrane przeze mnie obuwie było dla mnie po prostu wygodne, więc przymierzyłem wiele par i wybrałem ostatecznie takie, które najlepiej pasowały do kształtu moich stóp. Dzięki temu mogłem mieć pewność, że będę się w nich dobrze czuł nawet podczas bardziej wymagających spacerów. Chociaż na estetykę nie zwracałem zbytnio uwagi podczas zakupów, moje nowe buty bardzo mi się podobają. Mają ciekawy, przyciągający wzrok design. Zanim jednak wybrałem się w nich na trudniejszą wyprawę postanowiłem je przetestować na łatwiejszym szlaku, żeby je nieco „rozchodzić”. Bardzo się zdziwiłem, bo już od samego początku okazały się być bardzo komfortowe. Nie mogłem się więc doczekać, aż zdobędę w nich jakiś wyższy szczyt.

Podczas wędrówki na tym trudniejszym szlaku złapał nas deszcz – była to więc idealna okazja do sprawdzenia nowych butach w takich nieco bardziej ekstremalnych warunkach. Sprawdziły się doskonale – w ogóle nie przemokły. Byłem z nich bardzo zadowolony, ponieważ grube podeszwy zapewniły mi również rewelacyjną przyczepność, dzięki czemu wędrówka po mokrych kamieniach także nie była mi straszna. Warto więc odpowiednio przemyśleć wybór butów na górskie wyprawy, żeby zapewnić sobie komfort oraz bezpieczeństwo.