Wymienne panele do ogrodzenia

Ażurowe segmenty ogrodzenia, wykonane ze stalowych lub czasem aluminiowych prętów są wykorzystywane na placach budowy znacznie częściej niż odmiany z blaszanych płyt. Są one bowiem równie skuteczne co blaszane ogrodzenia, aczkolwiek znacznie tańsze i bardziej wytrzymałe. Prawie każdy plac budowy o dowolnych rozmiarach może być błyskawicznie otoczony takim ogrodzeniem w zaledwie kilkanaście minut.

Panele do ażurowego ogrodzenia budowlanego

panele ogrodzenia budowlanego ażurowegoMimo wytrzymałości owego ogrodzenia, które jest na tyle nieskomplikowanym elementem wyposażenia iż uszkodzenie go jest bardzo trudne, czasem wymagana jest wymiana pojedynczych segmentów lub całych odcinków ogrodzenia. Na placu budowy nietrudno bowiem o uszkodzenia, które bywają najczęściej spowodowane uderzeniami samochodów transportowych czy pojazdów budowlanych pracujących w pobliżu ogrodzenia. W takim wypadku najczęściej zdarza się iż wymiana panelu jest znacznie bardziej opłacalna niż jego naprawa na miejscu, która zajmuje czas i energię pracowników, oddelegowywanych do wykonania napraw, o ile na placu budowy istnieje warsztat w którym można by takowe czynności przeprowadzić. Pojedyncze panele ogrodzenia budowlanego ażurowego są bardzo częstym widokiem w hurtowniach budowlanych i marketach, podobnie jak samo ogrodzenie. Niektóre systemy ogrodzeniowe umożliwiają łatwy demontaż części paneli i ich błyskawiczną wymianę. Bardziej proste serie ogrodzeń przenośnych, natomiast, są łączone ze sobą za pomocą mocowań, dlatego też odłączenie uszkodzonego panelu i wstawienie na jego miejsce nowej sekcji jest równie prostym zadaniem co stawianie ogrodzenia od zera. Niejednokrotnie zdarza się również, iż sekcje ogrodzenia wymieniane są na odmienne modele, czasem posiadające malowanie ostrzegawcze lub też znaki bezpieczeństwa, umieszczone w pobliżu miejsc pracy o najwyższym poziomie zagrożenia.

Niektóre firmy preferują zaopatrywanie się w ogrodzenia prosto od producentów, zwłaszcza lokalnych, działających w pobliżu miejsca wykonywania projektu i placów budowy. Zakupy u producentów ogrodzenia zazwyczaj są o wiele szybsze niż składanie zamówień w hurtowniach, gdyż najczęściej zdarza się iż wykonawcy ogrodzeń dysponują znacznie większą ilością paneli na stanie magazynowym, i mogą dostarczyć wymaganą ilość na wyznaczone miejsce niemal od ręki. Lokalni producenci są również bardzo dobrym źródłem paneli i elementów zapasowych do systemów ogrodzeń o niestandardowych konstrukcjach, jakie niejednokrotnie pojawiają się na krótko w dużych sieciach budowlanych.