Wykonanie nagrobków wraz z montażem

Wiele osób tuż po pochowaniu bliskiej osoby niemal od razu chciałoby postawić na cmentarzu nowy nagrobek, aby uczcić pamięć zmarłego. Wiadomo, że zwykła mogiła usypana z ziemi i z drewnianym krzyżem nie wygląda zbyt dobrze i każdy wolałby ją wymienić na tradycyjny pomnik, jednak należy pamiętać, że w celu zamontowania nagrobku należy odczekać odpowiedni czas. Mowa tutaj najczęściej o około 6 miesiącach, chociaż w dużej mierze wszystko zależy od pory roku oraz warunków glebowych na danym cmentarzu. Lepiej więc poczekać, aż będzie odpowiedni moment po to, by nagrobek w późniejszym czasie stał stabilnie przez wiele długich lat.

Montaż nagrobków na toruńskich cmentarzach 

nagrobki z montażem w toruniuOczywiście rodzina i bliscy mogą udać się tak naprawdę w dowolnym momencie do kamieniarza w celu sprawdzenia oferty nagrobków. Mogą nawet zamówić już wybrany model, a zakład kamieniarski w odpowiednim momencie zajmie się montażem wszystkich poszczególnych elementów. Jak się okazuje wybór pomników jest naprawdę spory – klienci mają do wyboru proste, klasyczne płyty nagrobne oraz bogatsze wersje z drogim kamieniem czy licznymi dodatkami, m.in. figurkami, zdjęciem zmarłego, krzyżem czy latarenką lub wazonem na świeże kwiaty. Najlepiej wybrać firmę, która oferuje nagrobki z montażem w Toruniu. Jeden zakład zajmie się więc produkcją wybranego nagrobka (także zgodnie z indywidualnymi preferencjami klientów), a później jego instalacją na grobie. To ważne, by podjąć tutaj współpracę z profesjonalną i polecaną przez innych marką. Tylko wtedy zyskujemy pewność, że nagrobek zostanie solidnie wykonany i odpowiednio zamontowany. W ten sposób pozostanie w nienaruszonym stanie przez lata. Klienci mają do wyboru zarówno pojedyncze, jak i podwójne groby, chociaż warto wspomnieć, że coraz częściej wybiera się już pojedynczą płytę, ponieważ zmarli są pochowani w inny sposób niż przed laty. Na płycie spokojnie można zamieścić inicjały nawet trzech czy czterech osób (w razie takiej konieczności).

Dobrze, aby wybrać pomnik, który będzie łatwy w utrzymaniu go w czystości. Tutaj kluczowe jest, aby kamieniarz doradził z wyborem odpowiedniego materiału wykończeniowego, który jest odporny na czynniki zewnętrzne i warunki atmosferyczne. Niekoniecznie należy przystawać przy najtańszych pomnikach, które raczej nie wyróżniają się zbyt wysoką jakością. Jeśli akurat nie posiadamy odpowiedniej gotówki, to lepiej trochę poczekać i zamówić nagrobek w późniejszym czasie z nieco wyższej półki cenowej, który wiele przetrzyma i będzie dobrze wyglądać.