Wygląd nowoczesnego gabinetu stomatologicznego

Kilkanaście lat temu zakładałam nowy gabinet stomatologiczny. Była to pierwsza w moim życiu własna inwestycja i bardzo obawiałam się tego, czy spotka się z zainteresowaniem odbiorców. Na szczęście szybko okazało się, że mieszkańcy Bytomia docenili moje umiejętności w zakresie dentystyki i chętnie odwiedzali mój gabinet. Niegdyś nie zastanawiałam się specjalnie nad tym, jak udekorować to miejsce lub zadbać o jego ciekawy klimat, gdyż skupiałam się jedynie na dostępności do dobrej jakości sprzętu. Dziś wiem, że ogromne znaczenie ma to, w jakim pomieszczeniu pracujemy.

Jak zaprojektować gabinet stomatologiczny?

profesjonalne projektowanie gabinetów stomatologicznychPo kilkunastu latach od założenia przeze mnie własnej działalności gospodarczej zaczęłam dostrzegać, że otwieranych jest coraz więcej placówek świadczących usługi dentystyczne. Konkurencja w branży zaczęła się robić coraz większa, a pacjentów wcale nie przybywało. Postanowiłam, że muszę zainwestować w swój gabinet i jego dobrą reklamę. Dość szybko udało mi się znaleźć firmę, dla której profesjonalne projektowanie gabinetów stomatologicznych nie było niczym trudnym. Wybrany przeze mnie salon architektury wnętrz posiadał świetną renomę. W pełni zaufałam fachowcom, których wynajęłam i nigdy nie żałowałam z tego powodu. Okazało się, że doskonale znali się oni na potrzebach klientów gabinetów lekarskim. Już na wstępnie dowiedziałam się, że na ścianach pomieszczenia, w którym pracuję, muszą znaleźć się ładnie oprawione certyfikaty potwierdzające moje umiejętności. Poza tym poinformowano mnie, że najistotniejsze dla pacjenta będzie miejsce, na które może spoglądać podczas wykonywania zabiegu na jego zębach. Na wprost fotela dentystycznego umieściłam zatem bardzo ciekawie prezentującą się lampę ledową przedstawiającą… pastę do zębów. Ten nieco oryginalny gadżet miał za zadanie przyciągać wzrok chorych, przez co zmniejszać u nich dolegliwości stresowe i bólowe. Oczywiście zakupiona przeze mnie lampa nie raziła nikogo, a jedynie dawała przyjemne białe światło. Z pomocą projektantów wnętrz udało mi się stworzyć bardzo nowocześnie prezentujący się gabinet, w którym ja i moi pacjenci czujemy się znakomicie.

Każdej osobie, która nie zna się na aranżacji przestrzeni, a chciałaby przyjmować chorych w swoim własnych gabinecie lekarskim, polecam wynajęcie dobrego architekta przestrzeni. Taka osoba przygotuje dla nas odpowiedni projekt, według którego będziemy mogli dobrze rozmieścić wszystkie swoje sprzęty, a jednocześnie zadbać o komfort psychiczny swoich pacjentów, proponując im spoglądanie na oryginalne przedmioty, przyciągające wzrok swoimi kolorami, czy kształtami.