Wybór maszyny rolniczej

Decydując się na serwis maszyn wykorzystywanych w rolnictwie oczywiście zdawaliśmy sobie sprawę, że trzeba będzie nieco inaczej rozbudować nasz warsztat, który posiadaliśmy. Do tej pory zajmowaliśmy się przeważnie serwisowaniem większych samochodów ciężarowych, ale okazuje się, że zapotrzebowanie na serwis maszyn rolniczych również jest bardzo duże, więc jak najbardziej postanowiliśmy wejść w ten biznes i sprawdzić, czy nam się to uda i czy faktycznie zainteresowanie będzie duże.

Gdzie serwisować maszyny

serwis maszyn rolniczychNa pewno nie można tak od razu rzucić wszystkiego i przebudowywać swój warsztat – całe szczęście pracowaliśmy w parę osób, więc każdy po kolei sprawdzał, co jeszcze brakuje, aby świadczyć serwis dla rolników tak, jak powinno to być zrobione. Nie spodziewałem się szczerze jakichś większych zamówień od pierwszego dnia, jak będziemy się promować, że specjalizujemy się w maszynach rolniczych, ale jak to się mówi przezorny zawsze ubezpieczony. Dlatego też nasz serwis maszyn rolniczych faktycznie musi być dopracowany do perfekcji. Część naszej załogi faktycznie posiadała już doświadczenie i niezbędne umiejętności, które na pewno przydadzą się podczas świadczenia usług dla klientów i faktycznie zamierzaliśmy stanąć na wysokości zadania, oferując tylko najlepsze usługi i serwis w niskiej cenie. Pierwszego dnia faktycznie nasz serwis maszyn rolniczych stał pusty, ale za to kolejnego widzieliśmy, że cieszył się już dużym zainteresowaniem. Początkowo rolnicy dysponujący naprawdę różnym sprzętem przyjeżdżali do nas i chcieli wybadać, czy faktycznie zajmujemy się tym, z czym oni sami mają problem. Mówiliśmy zawsze, że jak najbardziej tak, Jeśli chodzi o wykorzystywanie nowoczesnych sprzętów, to przygotowaliśmy nasz serwis maszyn rolniczych dość dobrze na tyle, że niezależnie, czy przyjedzie klient z najnowszą maszyną, gdzie coś trzeba będzie wymienić, czy ze starym, niemal zabytkowym sprzętem. Wychodziliśmy z założenia, że nie ma maszyn, których nie można naprawić, więc jak najbardziej mogę wam powiedzieć, że nasz serwis szybko zaczął stawać się naprawdę bardzo rozpoznawalny. Tak bardzo, że musieliśmy już zapisywać klientów na kolejne miesiące, takie były kolejki.

Ale to dobrze. To świadczyło właśnie o tym, że faktycznie mamy bardzo dużą podaż na rynku. Na pewno jeśli kiedykolwiek będziecie chcieli się zatrudnić w takich serwisach to jeśli macie odpowiednią wiedzę to wierzcie mi, przyjmą was praktycznie od razu. Podsumowując to wszystko wiem, że będzie co robić jeszcze przez wiele lat.