Wybór firmy budowlanej

Wybór odpowiedniej firmy budowlanej jest bardzo ważny i dlatego powinniśmy dobrze zastanowić się, która firma będzie budować nasz dom. Oczywiście szukanie najtańszej oferty nigdy nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ wtedy możemy nie uzyskać takiego efektu końcowego, na jaki liczymy. Starajmy się, aby cena nie była najważniejszym kryterium pod względem wybierania firmy budowlanej. Zdecydowanie lepiej jest postawić na doświadczenie oraz materiały budowlane, które zostaną użyte do budowy domu.

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę budowlaną?

firma budowlana w WąbrzeźnieKażdy inwestor budowlany ma obowiązek, aby zatrudnić kierownika budowy. Taka konieczność wynika z konkretnego zapisu w prawie budowlanym, ponieważ kierownik budowy jest odpowiedzialny za planowanie prac, a także pilnowanie porządku. Od kierownika budowy wymaga się również, aby był on codziennie na miejscu budowy, gdzie realizowane są prace. Dobry kierownik budowlany będzie nas kosztował około 3000 zł miesięcznie, ale dzięki jego doświadczeniu będziemy mogli łatwiej wybrać firmę wykonawczą, która będzie posiadała odpowiednie kompetencje do wykonania zadań związanych z budową. Każda profesjonalna firma budowlana w Wąbrzeźnie prezentuje swoje dotychczasowe realizacje na stronie internetowej. Zanim jednak zdecydujemy się na podpisanie umowy, to na początek powinniśmy sprawdzić, czy firma posiada odpowiednie certyfikaty, a także jakich pracowników zatrudnia. Wszyscy pracownicy w firmie budowlanej powinni posiadać odpowiednią wiedzę, a także doświadczenie oraz być odpowiednio przeszkoleni. Dopiero wtedy będziemy mieli pewność, że prace budowlane, które są zlecane zostaną wykonane w określonym czasie oraz bez żadnych dodatkowych problemów. Możemy również sprawdzić jakim sprzętem dysponuje firma budowlana, a także czy któryś z pracowników jest wieloletnim pracownikiem i posiada uprawnienia do pełnienia funkcji kierownika na budowie. Taka osoba będzie odpowiedzialna za cały projekt i dopilnuje wszystkich prac związanych z wykończeniem oraz realizacją prac w odpowiednim terminie. Każda profesjonalna firma budowlana będzie również bezpłatnie mogła przygotować dla nas kosztorys.

Warto więc wysłać swoje zapytanie do kilku firm budowlanych i poprosić o przygotowanie kosztorysów. Wtedy będziemy mogli porównać ofertę i wybrać tę, która najbardziej nam odpowiada. Osoba, która zleca prace budowlane powinna również na bieżąco kontaktować się z kierownikiem budowy, aby wiedzieć, że wszystkie terminy są dotrzymywanie i prace stale idą do przodu. Warto notować wszystkie nawet najdrobniejsze wydatki, ponieważ mogą one później rozliczyć się na końcu z wykonawcą.