Wstążka to skrawek materiału

 

Wstążka, czyli raczej długi kawałek materiału, o różnej szerokości do około 15 cm,  towarzyszy kobiecym ubiorom od zarania. Wąskie wstążki pełniły zwykle funkcję zamknięć poprzez sznurowanie, zaś szerokie, nawet bardzo, były elementem dekoracyjnym, gdyż upinano z nich różne kokardy. Wstążki były i są z różnych materiałów. Z czasem, zaczęto wykorzystywać je do innych celów. Najpopularniejsze jest obwiązywanie prezentów wąskimi, kolorowymi wstążkami.

Jak jeszcze wykorzystuje się wstążki?

tanie wstążki reklamoweZ uwagi na fakt, że wstążka jest łatwo osiągalnym, niedrogim surowcem, wykorzystywana jest do wyrobu różnych gadżetów. Wśród nich najbardziej popularne są tanie wstążki reklamowe. Na taśmach satynowo-poliestrowych drukuje się najnowszą techniką termosublimacji, nazwę firmy, jej logo, dane produktu itp. Najwęższa taśma może mieć 1,5 cm szerokości. Tak wykonana wstążka, może być wykorzystana, do różnych celów.  Obwiązywane są tą wstążką prezenty firmowe, używana jest jako zakładka w kalendarzach książkowych. Firmy produkujące odzież lub inne produkty tekstylne, robią z nich metki, przyszywane do wyrobów. Dosyć powszechne wykorzystanie wstążek, to wyrób z nich tzw. smyczy.  Smycz, to około 50 cm kawałek wstążki, złączony końcami, a w miejscu złączenia, doczepiony jest element za pomocą którego możemy doczepić klucze, portmonetkę lub inny podręczny przedmiot codziennego użytku. Tak „wyposażony” szybko znajdzie się w kieszeni, czy też w torebce. Wstążka może być również zawieszką do różnego typu gadżetów zawieszanych na szyi. Nie jest to kosztowny przedmiot, ale skoro zawsze może być „pod ręką”, jako bardzo przydatny, bo można nim coś związać, albo coś podczepić, to zapisana nań nazwa firmy lub jej logo, na pewno utrwali się w pamięci. To samo dotyczy smyczy. Po przedmiot, który jest do niej doczepiony, taki jak klucze, czy etui z telefonem,  stale sięgamy, dlatego umieszczony na niej napis, będzie się nam kojarzył z tym przedmiotem, a to wystarczy, żeby o jednym i drugim pamiętać. Kolekcja wstążek oferowanych przez producentów jest ogromna. Różne szerokości, począwszy od 15 mm. Różne gatunki materiałów, chociaż najlepsza jest satyna.

Wszystkie możliwe kolory, pojedynczo i w zestawach. Różne wzory i barwy druku. W przypadku smyczy, kilka wzorów zawieszek. Oferta jest bardzo urozmaicona, a i producentów sporo.  Wszyscy prezentują swoje możliwości na stronach internetowych, gdzie klient może wybierać do woli. Nawet jeśli wstążka jest tylko jednym z elementów zestawu reklamowego, to warto jej poświęcić uwagę, bo być może ona najlepiej przyciągnie klienta do firmy.