Właściwości męskiej bielizny termoaktywnej

Każda osoba zajmująca się turystyką ekstremalną w niekorzystnych warunkach klimatycznych, szczególnie tych mroźnych, posiada bieliznę mającą ochronić ciało przed mrozem i nadmierną wilgotnością powietrza. jest to tak zwana bielizna termoaktywna przydatna zarówno w górach, jak i na nizinach podczas uprawiania zimowych sportów. Bielizna termoaktywna odznacza się bardzo ważnymi właściwościami, które odpowiadają za jesj skuteczne działanie.

Jak dbać o bieliznę termoaktywną?

męska bielizna termoaktywna brubeck thermoJest ona wykonana przede wszystkim z materiału przepuszczającego powietrze, a więc skóra nie jest całkowicie odizolowana od powietrza, dzięki czemu się nie poci. Jeśli następuje proces wzmożonego pocenia poprzez wysiłek fizyczny, wówczas włókna znajdujące się w wewnętrznej części bielizny termoaktywne są w stanie przemieścić wilgoć na zewnętrzne części tej bielizny. W miejscach, gdzie człowiek najbardziej się poci dodatkowo stworzono siateczkę, która wzmaga proces przemieszczania wilgoci. Całość zbudowana jet z materiału termoizolacyjnego. Jest to bielizna bezszwowa, która daje komfort pod względem zapachowym oraz samego noszenia. Mimo, że się pocimy, to jednak stosując odzież, jaką jest męska bielizna termoaktywna Brubeck Thermo nie czujemy od nas nieprzyjemnego zapachu potu. Jest więc to bardzo higieniczna kwestia spowodowana transportem wilgoci. Jest stworzona dla wszystkich mężczyzn, nawet alergików. Nie uczula i dodatkowo ładnie opina sylwetkę ciała podkreślając mięśnie. Ze względu na te powyższe właściwości, należy o nią odpowiednio dbać i konserwować. Szczególną uwagę należy zwrócić na pranie. Na szczęście jest możliwość prania w pralce, ale tylko do temperatury czterdziestu stopni Celsjusza, aby nie straciła ona swoich właściwości. Pierzemy ją w delikatnych detergentach, najlepiej tylko przy udziale płynu do prania. Niezalecane jest stosowanie proszków i płynów zmiękczających. Materiał jest bardzo łatwo zmywalny, więc nie ma problemu ze zmywaniem ewentualnych plam, nawet w sposób ręczny. Odzież termoaktywną suszy się na świeżym powietrzu lub w suszarni. Po wysuszeniu nie prasujemy bielizny.

Tylko w ten sposób wolno konserwować i czyścić bieliznę termoaktywną, bo jeśli zastosujemy złe detergenty oraz wyższą temperaturę prania – wówczas może ona stracić swoje ważne funkcje zatrzymujące ciepło oraz transportu wilgoci na zewnętrzną część bielizny. Jest to bielizna specjalna, przeznaczona dla osób uprawiających szczególne sporty. Jest więc niezbędnikiem dla wielu ludzi, którzy kochają wyzwania.