Walka z nietrzymaniem moczu

Okazuje się, że nietrzymanie moczu jest poważnym problemem ogromnej ilości osób. Mimo wszystko znaczna większość osób za bardzo się wstydzi, by opowiadać o tym lekarzowi. Stara się więc walczyć z problemem własnymi sposobami lub po prostu go zaakceptować. A okazuje się, że w wielu przypadkach możemy naprawdę sobie pomóc. Wobec tego warto zastanowić się, czy wizyta u lekarza nie będzie najlepszym prezentem, jaki możemy sobie podarować.

Jak radzić sobie z nietrzymaniem moczu?

problemy z nietrzymaniem moczu rzeszówJeśli chcemy radzić sobie z nietrzymaniem moczu, to najlepiej będzie zgłosić się do lekarza, który określi mniej więcej źródło problemu i podpowie nam jakie kroki możemy podjąć, by było lepiej. Pierwszym lekarzem jest oczywiście lekarz pierwszego kontaktu, do którego powinniśmy wybrać się jak najszybciej. Na pewno podpowie nam co zrobić, aby problem stał się nieco mniej uciążliwy i skieruje nas do odpowiedniego specjalisty. Okazuje się, że znaczną większością osób skarżących się na problemy z nietrzymaniem moczu są oczywiście kobiety. Wobec tego warto walczyć z tym problemem i wzmacniać mięśnie dna miednicy oraz mięśnie Kegla. Jeśli dotyczą nas poważne problemy z nietrzymaniem moczu Rzeszów na pewno zaoferuje nam mnóstwo specjalistów, którzy będą w stanie nam pomóc i przeprowadzić terapię. Tak naprawdę w leczeniu nietrzymania moczu ważną rolę odgrywa również redukcja masy ciała – zwłaszcza wtedy, gdy jest ona nadprogramowa. Należy więc ćwiczenia fizyczne połączyć z ćwiczeniami dna miednicy. Bardzo często sama zmiana stylu życia jest w stanie znacznie szybciej zaowocować niż nam się wydaje. Dlatego szukajmy najlepszych metod i wybierzmy się do lekarza rodzinnego, który na pewno przedstawi nam różne propozycje. W skrajnych przypadkach można zastosować nawet leczenie operacyjne. Nie akceptujmy problemu, który tak bardzo wpływa na nasz komfort życia i nie dopuszczajmy do tego, aby odmawiać sobie różnych przyjemności tylko ze względu na nietrzymanie moczu. Walczmy z problemem póki nie jest jeszcze za późno.

Nietrzymanie moczu z pewnością wzbudza wstyd u osób, które mają tę dolegliwość. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego, ponieważ bez dwóch zdań wpływa to na komfort życia. Czasami jednak warto zawalczyć o swoje własne zdrowie i wybrać się przynajmniej do lekarza pierwszego kontaktu, który zaproponuje nam różne rozwiązania i metody terapii. Być może będzie również w stanie skierować nas do konkretnego specjalisty, który nam pomoże i raz na zawsze rozprawi się z naszym wstydliwym problemem.