W jaki sposób dbać o pościel satynową?

Pościel satynowa jest jedną z najbardziej pożądanych form pościelowych w sypialniach oraz hotelach. Delikatna pościel szczególnie dobrze sprawuje się latem, gdyż jej gładka powierzchnia wpływa na odczucie przyjemnego chłodu i delikatności. W związku z tym, spanie w takiej pościeli staje się czymś wspaniałym, dlatego warto ją mieć, ale mimo to trzeba wiedzieć, jak o nią dbać, aby starczyła na długie lata. Szczególnie przydatna będzie wiedza na temat prania satynowej pościeli.

Pranie delikatnej pościeli satynowej

delikatna pościel satynowa 200x220Dziś już nie robimy tego ręcznie, tylko w pralce. Pranie pościeli delikatnej z materiału satynowego jest związane z pewnymi regułami, które determinują jakość pościeli satynowej, która zostanie wyjęta z pralni i dalej użytkowana. Otóż pościeli satynowej nie gotujemy, ponieważ może się odkształcić, jak większość materiałów. Może tez stracić swój kolor, dlatego najbardziej optymalną temperaturą, która zabije wszelkie zarazki jest temperatura od czterdziestu do sześćdziesięciu stopni Celsjusza. W takiej wodzie właśnie pierzemy delikatne pościele z satyny. Delikatna pościel satynowa 200×220 jest dość duża, dlatego warto ją samą wyprać nie mieszając z innymi rzeczami, które mogą przyczynić się do pofarbowania naszej pościeli. Trzeba o tym szczególnie pamiętać. Warto również dodać, że każdą pościel, niezależnie od materiału trzeba zapiąć, ażeby nic się nie poplątało w czasie prania. Istotny jest również dobry środek do prania. W pielęgnacji pościeli satynowej dużych rozmiarów bardzo przydatny będzie delikatny proszek do prania oraz zwykły płyn do płukania tkanin delikatnych. Można zastosować płyn do prania lub nowoczesne kulki, które również dobrze się sprawdzają w tej roli. Wręcz zabronione jest używanie silnych detergentów z dwóch powodów. Po pierwsze nieprzyjemnie pachną, a po drugie mogą przyczynić się do wyblaknięcia i osłabienia struktury materiału. Pościel warto w pralce wywirować, a potem powiesić równiutko na świeżym powietrzu. Należy zwracać przy tym na wszelkiego rodzaju zagięcia, gdyż nie chcemy spać w pogniecionej pościeli.

Nie poleca się prasowania, z resztą pościel satynowa i tak się za bardzo nie gniecie, chyba że się szczególnie o to postaramy. Warto zwracać więc uwagę na powyższe rady w czasie prania pościeli satynowej. warto dbać o ten materiał, gdyż przyjemność spania pod satyną jest nieporównywalna do niczego innego. W każdym bądź razie, jeśli mamy pościel satynową to pamiętajmy o odpowiednim nastawieniu temperatury prania oraz doborze środków do prania.