Ubranie do chrztu dla maluszka

Chrzest dziecka to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu rodziców. Towarzyszy temu stres i jednocześnie radość. Boimy się reakcji dziecka na polewanie wodą głowy lub martwimy się, że akurat w momencie chrztu będzie trzeba przebrać pieluszkę. Dlatego ważne jest, aby zachować spokój i powoli przygotować się do tak ważnego wydarzenia.

Co przygotować do chrztu dziecka?

garnitur do chrztuNajważniejszym i nieodzownym elementem chrztu świętego są oczywiście rodzice chrzestni. Bez nich żadne chrzciny się nie odbędą. Ważny jest odpowiedni wybór rodziców chrzestnych. Oprócz tego trzeba zarezerwować termin u księdza. Kolejną rzeczą jest świętowanie chrzcin więc należy znaleźć miejsce, do którego wszyscy po uroczystości zostaną zaproszeni. I jednocześnie najmniej i najbardziej ważna kwestia to ubiór. W całym zawirowaniu i przygotowywaniu wszystkiego do tak ważnego wydarzenia można zapomnieć o jednym szczególe, który odgrywa największą rolę. Tym szczegółem jest garnitur do chrztu. Nie będzie on potrzebny tylko ojcu dziecka. Jeśli rodzice chrzczą dziecko płci męskiej taki garnitur również będzie niezbędny. Niestety nie jest łatwo znaleźć tak mały garnitur, zwłaszcza dziecięcy. W małych miejscowościach nie odnajdziemy sklepów z odzieżą dziecięcą. Niektórzy rodzice szukają więc ratunku w sklepach internetowych, a tam wybór jest ogromny. Problem pojawia się jednak, kiedy zamówiona przesyłka nie dociera na czas lub gdy garnitur okazuje się za mały. Ważna jest też jakość materiału, z którego uszyty jest garnitur. Dla małego dziecka materiał odgrywa niemałe znaczenie. Dlatego najlepiej jest pojechać do większego miasta, gdzie sklepów z odzieżą dziecięcą jest bardzo dużo i poszukać odpowiedniego stroju dla swojego maluszka. Takie stroje nie są stosunkowo tanie ale za to jakość nie pozostawia złudzeń. Nawet jeśli maluszek będzie miał na sobie garnitur tylko jeden raz, warto kupić taki, w którym nie będzie się pocił i taki, który będzie wygodny. W niektórych sklepach można kupić cały komplet na chrzciny, zaczynając od bucików a kończąc na czapeczce. To fajna alternatywa dla rodziców, którzy nie mieli pomysłu na to jak ubrać swoje dziecko. Taka możliwość jest nieco droższa ale przynajmniej nie musimy kompletować reszty rzeczy. 

Dla rodziców, którzy pierwszy raz chrzczą swoje dziecko, wszystko może się wydawać stresujące i trudne ale nie ma w tym nic skomplikowanego. Wystarczy na początku zapisać najważniejsze rzeczy do zrobienia i w dniu chrztu wszystko wyjdzie pomyślnie, a maluszek otrzyma pierwszy, najważniejszy sakrament.