Tworzenie nowoczesnych stron internetowych

Programowanie i tworzenie jakichkolwiek aplikacji komputerowych, nawet najprostszych stron, nigdy nie było jedną z moich najmocniejszych umiejętności. Ilekroć próbowałem nauczyć się nawet najprostszych zagadnień, okazywały się one stanowczo za trudne, dlatego w końcu dałem sobie z nimi spokój, gdyż nie były mi one w tamtym momencie potrzebne, do czasu gdy wspólnie z drużyną postanowiliśmy nieco podrasować wizerunek i postawić drużynową stronę internetową z prawdziwego zdarzenia.

Zaawansowana strona internetowa na zamówienie

tworzenie stron kościanMimo wszelkich starań, nie byliśmy w stanie postawić strony, nawet wspólnymi siłami. Co prawda, próbowaliśmy połączyć umiejętności i wspólnie stworzyć choćby najbardziej podstawową stronę, jednak i to było powyżej naszych możliwości, a końcowy efekt był na tyle mało zadowalający, iż zdecydowaliśmy się na zaangażowanie zewnętrznej pomocy. Jeden z kolegów wspomniał iż firma w której pracował zatrudniała kiedyś dobrego programistę z Kościana, którego specjalnością było właśnie tworzenie stron Kościan był bardzo niedaleko od Poznania, ledwie pół godziny samochodem, więc mogliśmy się tam wybrać osobiście, po uprzednim umówieniu się z owym programistą, który obecnie prowadził własną firmę, zajmującą się właśnie tworzeniem i opieką techniczną nad różnymi stronami internetowymi. Oczywiście spodziewaliśmy się do razu iż nie będzie to tania zabawa, bo zdążyliśmy przejrzeć różnorakie oferty firm tworzących takie strony i mieliśmy niejakie pojęcie o cenniku, jaki owy programista może oferować. Okazało się jednak iż nasza strona, ze wszystkimi dodatkami jakie chcieliśmy w niej zawrzeć, nie była wcale skomplikowana i należała raczej do prostszych i łatwiejszych w wykonaniu, dlatego też cena realizacji okazała się o wiele niższa niż początkowo zakładaliśmy. Sam programista okazał się świetnym fachowcem, przedstawiając nam mnóstwo dodatków i możliwych rozszerzeń do naszej strony, i bardzo wyczerpująco wyjaśniał ich działanie, gdy nie mogliśmy zrozumieć co właściwie owe dodatki miały robić.

Realizacja zamówienia trwała niecałe dwa dni, podobnie jak konfiguracja drużynowej strony. Programista, w ramach umowy, przekazał nam również bardzo intuicyjne narzędzia do uzupełniania strony bez konieczności ingerencji w jej kod, dzięki czemu mogliśmy sami uzupełniać jej zawartość i dodawać nowe podstrony bez obawy o pomieszanie kodu i możliwe wyłączenie całej naszej witryny. Programista zaoferował również stałą możliwość pomocy w razie jakichkolwiek problemów ze stroną, bez dodatkowych opłat.