Tani wynajem agregatu prądotwórczego

Nie wszyscy entuzjaści wypraw terenowych mają wystarczająco środków na zakup własnych agregatów prądotwórczych, dlatego też niejednokrotnie zdarza się iż drużyny, zwłaszcza młode i niedoświadczone, wybierają się w teren bez zasilania, lub też skracają wyprawę właśnie z powodu jego braku. Niektórzy preferują jednak wypożyczenie urządzenia z jednej z wielu wypożyczalni, działających w kraju.

Wynajem przenośnego agregatu hybrydowego

wynajem agregatów prądotwórczychWypożyczenie agregatu ma wiele zalet, a najważniejszą dla wielu amatorskich survivalistów jest przede wszystkim bardzo atrakcyjna cena. Kilkudniowy wynajem agregatów prądotwórczych jest bowiem nieporównywalnie tańszy niż cena zakupu urządzeń, oraz kosztów ich eksploatacji. Wynajem długoterminowy jest bodaj najbardziej atrakcyjny pod względem ceny, aczkolwiek wypożyczenie agregatu na kilka dni nie należy do zbyt wygórowanych inwestycji. Inną zaletą, jaka często jest jeszcze bardziej atrakcyjna niż przystępne ceny jest szeroki wybór urządzeń. Często zdarza się bowiem, iż w sklepach stacjonarnych trudno znaleźć prądotwórcze urządzenia przenośne, nawet jeśli należą one do dość standardowych. Wypożyczalnie natomiast wyposażone są w najróżniejsze agregaty, zarówno przenośne jak i przemysłowe, więc każdy potencjalny klient może bardzo szybko znaleźć urządzenie do własnych potrzeb. Najczęściej są to urządzenia markowe, najwyższej jakości, mogące pracować przez bardzo długi czas bez najmniejszych awarii. Wypożyczalnie urządzeń prądotwórczych są również jednym z niewielu miejsc w kraju w których można spotkać hybrydowe agregaty prądotwórcze, które są bodaj najbardziej poszukiwanym przez survivalistów i entuzjastów wypraw outdoorowych źródłem zasilania. Agregaty mogą bowiem być zasilane każdym rodzajem paliwa spalinowego, dlatego też w warunkach wyprawy terenowej, gdzie trudno o stałe źródło jednego rodzaju paliwa są one niezastąpionym urządzeniem. Są one kosztownymi urządzeniami, dlatego zdecydowanie bardziej opłaca się ich wynajem na czas wyprawy, zwłaszcza jeśli wynajmujący nie potrzebuje ich w innym celu.

Wypożyczalnie są również świetnym rozwiązaniem wielu sytuacji awaryjnych, gdyż niemal wszystkie wypożyczalnie oferują również wynajem przemysłowych agregatów prądotwórczych, służących do zasilania całych obiektów. W przypadku powstania poważnej awarii prądu, duży agregat dostarczany na miejsce przez pracowników wypożyczalni może zapobiec powstaniu bardzo wysokich strat i umożliwić działanie dowolnego obiektu wymagającego źródła zasilania na czas awarii.