Szybkozłączka wężowa kątowa

Na rynku dostępne są różnego rodzaju systemy, pozwalające na dokonanie procesu ich montażu, z wykorzystaniem na przykład kompresorów powietrza. Znajdują one zastosowanie szczególnie w zakładach wulkanizacji pojazdów, niemniej jednak znajdują się one także ogólnodostępne, przy stacjach paliw, oraz przy stacjach obsługi pasażerów, na zjazdach autostradowych. Kompresory są to systemy pozwalające na napełnienie sprężonym powietrzem opon samochodowych oraz rowerowych.

Pneumatyczna szybkozłączka wężowa

kątowa złączka wtykowa pneumatycznaAby więc zapewnić bezpieczne użytkowanie kompresorów powietrza, zostają one wyposażone w zestawy złączek, które odpowiednio przystosowane są do ich wykorzystania w celach przepływu pneumatycznego powietrza. Kątowa złączka wtykowa pneumatyczna, znajduje swoje zastosowanie wśród urządzeń pneumatycznych, takich jak kompresory powietrza, pełniąc przy tym funkcje podzespołu. Pod złączkę podłączany zostaje wąż przeprowadzający powietrze pod odpowiednio wysokim ciśnieniem, który zostaje dostarczony w odpowiednich ilościach do miejsca docelowego, także za pomocą złączki umiejscowionej na drugim końcu węża przepływowego. Aby więc odpowiednio wykonać czynność polegającą na napełnieniu powietrzem na przykład opon samochodowych lub rowerowych, konieczne jest użycie węża doprowadzającego sprężone powietrze z kompresora. Wąż ten zostaje podłączony za pomocą kątowej złączki pneumatycznej, odpowiednio wyposażonej oraz przeznaczonej do jej użytkowania w tym celu. Dlatego też wówczas użytkowanie kompresora odbywa się w sposób całkowicie bezpieczny oraz zgodny z obowiązującymi normami, a także z zachowaniem bezpieczeństwa i higieny podczas pracy. Kompresory bezwzględnie muszą zostać przystosowane do ich bezpiecznego wykorzystywania, szczególnie w przedsiębiorstwach oferujących usługi napełniania powietrzem opon, wówczas bezpieczeństwo podczas wykonywania tych czynności musi bezwzględnie utrzymywać się na jak najwyższym poziomie.

Złączki kątowe pozwalają na całkowitą redukcję rozszczelnień układów pneumatycznych, jak również zapewnienie bezpiecznego przepływu sprężonego powietrza do dowolnego obiektu. Dlatego też złączki te zostają zastosowane w miejscach, gdzie zastosowanie prostych złączek jest niemożliwe, ze względu na ograniczenia miejscowe, wówczas złączki kątowe zyskują w tym przypadku bardzo wysoki poziom uznania, oraz szerokie zastosowanie wśród systemów takich jak kompresory powietrza, generujące przepływ powietrza przez układy przeprowadzające, pod odpowiednio wysokim ciśnieniem.