Sztukateria ładna i praktyczna

 

Do najpiękniejszych i trwałych elementów sztukateryjnych należą wszelkiego rodzaju listwy, fasety, konsole czy gzymsy. Pojedynczych elementów, które wyróżniają się wielkością, niekiedy kolorem, a także przeznaczeniem do zamieszczenia, nie sposób wszystkich opisać, co oznacza, że my, jako konsumenci możemy wybierać spośród wielu przeróżnych form ozdób ścian, sufitów oraz podłóg. Najlepiej jest wybierać tylko te elementy, które będą dobrze komponowały się z resztą mebli.

Jaką sztukaterię można dostać w Gdańsku?

praktyczna sztukateria - GdańskSztukateria może być nie tylko ładna, ale także praktyczna. Dowodem na to są wszystkie listwy, które pomagają w zamaskowaniu karnisza lub kabli. Dzięki kilku listwom można bardzo szybko odwrócić wzrok gości na szpecącym elemencie wystroju, by mogli podziwiać kunszt, z jakim zostały dobrane listwy. Choć, coraz więcej osób sięga po tego typu ozdoby, wciąż niewiele osób wie, ile pożytku daje praktyczna sztukateria – Gdańsk jest miastem, w którym można dostać wiele finezyjnych i prostych listew oraz innych form do zasłonięcia tego, co chcemy ukryć na ścianie. Sprawdzone elementy sztukaterii, które pomogą w zamaskowaniu wielu kabli biegnących pod ścianą to listwy przypodłogowe, które mogą mieć nawet kolor taki, jak ściana czy podłoga.  Ci, którzy cenią sobie praktyczność i dopiero na drugim miejscu stawiają estetyczne aspekty, mogą zadowolić się tymi listwami, które mają różne wielkości i wyjątkowy wygląd zewnętrzny. Do osób chcących ukrycia niewygodnych elementów domu, ale nie chcą mieć w swoim pokoju zwykłych listew, wymyślono ozdobne fronty. Dzięki temu można pozwolić sobie na finezyjne fale lub inne zniekształcenia, które z pewnością nadadzą wyjątkowy wygląd naszemu karniszowi. Wielu klientów chce, by jego mieszkanie było spójną całością i dlatego decydują się na białe karnisze, listwy oraz rozety, które mogą zawisnąć nawet w pokoju, który jest ustylizowany na nowoczesne pomieszczenie. Niegdysiejsze kolumny, które tak pięknie zdobiły i trzymały panteony w starożytności, dziś mogą również znaleźć się pod strzechą domu. Nie trzeba koniecznie montować ich przed posiadłością, by trzymały taras – wystarczy, że sztukaterię na wzór kolumny umieści się na jednej ze ścian, na przykład, w salonie. Wtedy każdy, kto będzie przechodził przez próg pokoju dziennego, zauważy ten wyjątkowy dodatek.

Jak widać, sposobów na poprawienie wyglądu pokoju, nawet jeżeli znajduje się w nim wiele elementów szpecących, jest w dwudziestym pierwszym wieku zarówno proste, jak i pomysłowe. Dzięki wielu poradnikom można w bardzo trwały i nowoczesny sposób zamaskować rzeczy, które chcemy ukryć, a także pozwolić sobie na połączenie pięknych gipsowych ozdób z ich praktyczną stroną.