Szkolenie programistów kluczem do sukcesu

Na pytanie „jaki zawód obecnie najkorzystniej jest wykonywać?” najczęstszą odpowiedzią jest: programista. Człowiek, któremu płacą za to, że siedzi przy komputerze i stuka palcami w klawiaturę. A pieniądze są, delikatnie mówiąc, atrakcyjne. Czemu więc więcej ludzi nie kształci się w tym zakresie? Przecież zamiast narzekać na swoją pracę można nauczyć się programować i zrobić karierę w tym zawodzie. Skończenie studiów informatycznych nie jest przecież tak istotne, jak posiadanie odpowiednich umiejętności.

Firmy płacą za szkolenia swoich pracowników-programistów

szkolenia dla programistówDeficyt programistów na rynku pracy jest tak duży, że za przekwalifikowanie się na informatyka, pracodawca jest w stanie zapłacić swoim pracownikom. Szkolenia dla programistów, kursy programowania czy nauka języków programowania to jedne z kosztów, jakie niektórzy pracodawcy pokrywają swoim pracownikom. Mam kolegę, który będąc na drugim roku studiów informatycznych załapał się na praktyki do firmy, która płaciła za jego rozwój. Nie miał praktycznie żadnych obowiązków zawodowych, uczęszczał tylko na szkolenia i doskonalił się w programowaniu. Gdy po roku opuszczał tę firmę, szef praktycznie błagał to o pozostanie w niej. Wartość dobrego programisty jest nie do opisania. Tym bardziej zastanawiam się, dlaczego w sumie tak niewielki odsetek młodych ludzi decyduje się na studia informatyczne lub, w przypadku niemożliwości znalezienia odpowiedniej pracy po studiach innego kierunku, na szkolenia i kursy dla programistów. Szkoleń takich na rynku jest mnóstwo. Można przebierać w dostępnych językach programowania, stopniu zaawansowania, sposobu prowadzenia i długości całości. Można takie kursy realizować w sposób stacjonarny albo online, będąc zupełnym początkującym lub mając już jakieś podstawy, są kursy trwające kilka tygodni i takie, które trwają kilka miesięcy. Są szkolenia z Pythona, PHP, Javy, C++, cSharp, ALX, Ajax, SQL, R i wiele, wiele innych. Osobiście mam paru znajomych, którzy właśnie wzięli udział w tego typu szkoleniu i zmienili zawód na dużo bardziej opłacalny finansowo. Teraz to do nich przychodzą oferty pracy, a nie oni muszą wysyłać swoje CV do pracodawców.

Jeżeli więc i wy zastanawiacie się nad zmianą pracy, rozważcie opcję poszerzenia kompetencji i wzięcia udziału w szkoleniu dla programistów. Da wam to nie tylko dużo szersze perspektywy na rynku pracy, ale także szansę na zarobki znacznie przekraczające dotychczasowe. Do wszystkiego tego potrzeba tylko chęci i otwartości umysłu na nową wiedzę.