Styl skandynawski – stół

Jak głosi popularne powiedzenie: wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Dlatego musimy swoje cztery kąty odpowiednio urządzić i wyposażyć, aby czuć się w nich komfortowo. Jeśli mamy dzieci, lub pasjonujemy się gotowaniem to z pewnością jednym z najbardziej kluczowych pomieszczeń w naszym domu jest kuchnia i jadalnia. Jeżeli regularnie przyjmujemy w domu gości, którzy spożywają z nami wspólne posiłki to z pewnością wiemy jak ważny jest odpowiedniej wielkości stół. Co zrobić jeśli na co dzień takiego potrzebujemy?

Skandynawski stół z możliwością rozłożenia

rozkładane stoły w stylu skandynawskimStylów wystroju wnętrz jest obecnie bardzo dużo. Oczywiście wybór właściwego zależy od wielu czynników, m.in. rodzaju obiektu, funkcji jaką ma spełniać pomieszczenie oraz oczywiście od naszych indywidualnych upodobań. Jednak jest kilka trendów, które w ostatnim czasie bardzo zyskały na popularności. Ze względu na jego charakterystyczne cechy i niezwykłą funkcjonalność jednym z nich jest styl skandynawski. Charakteryzuje się on przede wszystkim prostotą, jasnymi kolorami, ale również praktycznością. Jednocześnie jest on gustowny i ponadczasowy – wybierając go mamy pewność, że za kilka lat moda na ten styl nadal będzie panować we wnętrzach. Bardzo popularne są także rozkładane stoły w stylu skandynawskim, które nadają się idealnie do domów, czy lokali świadczących usługi gastronomiczne. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne, gdyż na co dzień możemy korzystać z mniejszej powierzchni stołu, a podczas wizyt gości lub jakichś rodzinnych uroczystości rozkładając blat mamy dużo miejsca na wyłożenie potraw i zastawy stołowej dla wszystkich. Dzięki takiemu zakupowi będziemy mieć nie tylko funkcjonalny, ale również bardzo wpasowujący się w trendy mebel, który posłuży nam przez długie lata, ponieważ jest solidnie wykonany z dobrej jakości materiałów oraz nie wyjdzie z mody. A ze względu na swoją prostotę kształtów i minimalizm kolorystyczny, idealnie nada się do niemalże każdego wystroju kuchni.

Wieloletnia wytrzymałość i ponadczasowy design to z pewnością korzyści, jakie przemawiają za wyborem stołu w skandynawskim stylu. Dodatkowo można wybrać model rozkładany, który na co dzień ma niewielkie rozmiary i służy domownikom, a od święta staje się wielkim stołem dla większej ilości osób. Chcąc mieć zawsze modne i praktyczne mieszkanie, a w szczególności kuchnię i jadalnię, koniecznie wybierzmy tego rodzaju stół, a będziemy się nim cieszyć przez długie lata. A przy właściwie dobranym stole posiłki będą lepiej smakować.