Styl dziecka – rajstopy

Dzieci mają bujną wyobraźnie i inne spojrzenie na świat. Starsze mają już swój gust i charakter, który chcą podkreślić odpowiednimi ciuchami i stylem. Dziewczynki wybiorą kolorowe bluzki, obszerne spódnice, a dopełnieniem mogą być nietuzinkowe rajstopy. Na chłodniejsze dni idealnie sprawdzą się grube, ciepłe rajstopy – też o ciekawym wzorze.

Rajstopy dla dzieci

rajstopy dziecięce sklepW najmłodszych latach rajstopki noszą i dziewczęta i chłopcy. Zapewniają swobodę ruchu i odpowiednio przylegają do ciała dodatkowo chroniąc pieluszkę przed przesunięciem. Dlatego najmniejsze rozmiary rajstop dostępne są też we wzorach uważanych powszechnie za męskie – w samochodziki, dinozaury czy rakiety kosmiczne. Dla raczkujących dzieci istnieją rajstopki ze specjalną warstwą materiału na kolanach, dzięki czemu rajstopy są bardziej wytrzymałe. Kiedy dziecko uczy się chodzić najczęściej wybieramy rajstopy z dodatkową, antypoślizgową powłoką na stópkach, by ułatwić maluchowi pewne stawianie pierwszych kroków. Gdy dziecko podrośnie, i zaczyna wyrażać własne zdanie, chłopcy zauważają, że rajstopy noszą szczególnie dziewczynki i sami nie chcą się w nie ubierać. Czasem i dziewczynkę ciężko namówić na założenie rajstop, nawet jeśli pogoda na zewnątrz wymaga by dodatkowo ogrzać nogi. Z pomocą mamom, które usilnie próbują namówić swoje córki do założenia ciepłych rajstop przychodzą grube, ocieplane rajstopy w ciekawe wzory. Jeśli dziewczynka lubi koty można znaleźć rajstopy w wizerunki słodkich kociaków, dzięki czemu dziecko dotychczas grymaszące może samo zapragnąć by takie nosić. Obecnie rajstopy dziecięce sklep oferuje w najróżniejszych formach – kolorowe, wzorzyste a czasem z wystającymi elementami – frędzlami i pomponami. Często zwracamy uwagę na materiał z jakiego uszyto ciuchy dla naszego malucha. Dbamy o to by były to naturalne tkaniny, pamiętajmy jednak, by rajstopy nie były wyłącznie bawełniane. Większą swobodę zapewnią takie wzbogacone elastycznymi włóknami – rajstopki dopasują się do nogi dziecka, nie będą uciskać ani krępować ruchów. Odpowiednio dobrane podkreślą osobowość dziewczynki. Zimą, noszone pod spodniami są gwarancją ochrony przez mrozem, również dla chłopców.

Sklepy prześcigają się w coraz nowszych trendach i udogodnieniach w swojej ofercie rajstop dla dzieci. Nawet najbardziej wymagająca mama znajdzie takie, które odpowiadają jej wymogom, a równocześnie są atrakcyjne dla dziecka. Zwracajmy też uwagę na odpowiednie czyszczenie dziecięcych rajstop, by się nie mechaciły, ale też nie stały się szorstkie w dotyku.