Sprawdzone przedszkole dla dziecka

Edukacja i wychowanie dzieci zaczyna się w domu. To rodzice są pierwszymi nauczycielami, którzy wpajają najważniejsze zasady i wzorce. Przeważnie do końca pierwszego roku maluchy zostają pod opieką mamy, a później idą do żłobka lub pod opiekę babci czy niani, jeżeli rodzice muszę wrócić do pracy. Kolejnym etapem jest przedszkole, do którego zapisywane są niemalże wszystkie dzieci.

Jak działają przedszkola w Warszawie?

przedszkole - wilanówDo około drugiego roku życia, maluchy nie są zbyt zainteresowane kontaktem z rówieśnikami, bo bawią się obok nich. W tym okresie przeważnie najwięcej czasu spędzają z mamą i tatą i od nich przejmują najważniejsze wzorce. Kiedy kończą trzy lata, to jest to idealny moment na przygodę z przedszkolem. Większość maluchów w tym wieku nie ma problemu z adaptacją z rówieśnikami, ale kiedy trafią się dzieci bardziej nieśmiałe, to mogą liczyć na odpowiednie podejście pań przedszkolanek, które pomogą im w pokonaniu wewnętrznych barier. Jeżeli interesuje nas profesjonalne przedszkole – Wilanów jest dzielnicą, gdzie działa kilka placówek spełniających wymagania. Przede wszystkim dzieła się na samorządowe i prywatne przedszkola, które posiadają ograniczoną ilość miejsc. Wielu rodziców bierze udział w rekrutacji do publicznych przedszkoli i dopiero jak się do nich nie dostaną ich dzieci, to szukają miejsc w prywatnych placówkach. Za publiczne placówki rodzice płacą znikome kwoty, ponieważ ponad dziewięćdziesiąt pięć procent kowoty jest finansowane ze środków samorządów. Za pobyt płaci się tylk złotówke za każdą godzinę ponad normę oraz wyżywienie. Zajęcia dodatkowe są wliczone w opłaty, zatem miesięczne koszty w publicznym przedszkolu wynoszą maksymalnie dwieście – trzysta złotych. Prywatne placówki nie mają dofinansowania i utrzymują się tylko z czesnego, które opłaca każdy rodzic. W tym przypadku obowiązuje pełnowymiarowa płatność za każdą godzinę spędzoną w przedszkolu, wyżywienie i zajęcia dodatkowe. Ich zaletą jest to iż oferują maluchom więcej zajęć dodatkowych, takich jak basen, szachy czy robotyka.

Na rynku obecnie działa nawet kilkadziesiąt tysięcy przedszkoli, które każdego roku przyjmują dzieci z nowego rocznika. W zależności od ilości miejsc i zainteresowania rodziców, moga one przyjąć nawet kilkadziesiąt dzieci, które są dzielone na grupy. Przedszkola są placówkami, które świetnie przygotowują dzieci do rozpoczęcia nauki w szkole, a także pomagają w ogólnej socjalizacji. W tym okresie kontakt z rówieśnikami jest bardzo ważny dla maluchów z wielu względów.