Sprawdzamy duże targi w Chinach

Rok 2020 wielu importerom oraz handlowcom pokrzyżował plany. Globalne zagrożenie epidemiczne spowodowało konieczność odwołanie lub przełożenie imprez masowych. Niektóre z wydarzeń w całości zostały przeniesione do wirtualnego świata. Również dla importerów oraz dla eksporterów ważną platformą są targi handlowe, które ze względu na światową sytuacje również zostały częściowo zorganizowane online. Z jakich targów w Chinach obecnie możemy skorzystać? W jakich przypadkach takie rozwiązanie jest bardziej pomocne?

Porównujemy największe chińskie targi

największe targi w chinachOd marca 2020 rok rozpoczęto przekładanie targów handlowych oraz innych wydarzeń na całym świecie z powodu pandemii koronawirusa. Wiele z takich wydarzeń zmieniło daty kilkukrotnie albo ostatecznie się nie odbyło. Warto sprawdzić największe targi w chinach. Również w tym przypadku największe wydarzenia przeniosły się do świata online Tyczy się to największych targów w Chinach, tak zwanych Targów Kantońskich, które każdego roku przyciągały setki tysięcy przedsiębiorców niemal z całego świata. W samym 2020 roku miały miejsce dwie wirtualne edycje tego w wydarzenia, które okazały się sukcesem. Także w przypadku HKTDC zorganizowano specjalne wydarzenie online zamiast wielu targów, które corocznie odbywały się w Honkongu. Dla wielu uczestników zaletą organizowania targów online jest możliwość zmniejszenia kosztów dotyczących podróży służbowej. W efekcie możliwe jest dołączenie do takiego wydarzenia nawet z zacisza domowego. Nie znaczy to natomiast, iż nie mają już całkowicie miejsca targi stacjonarne. W tych wypadkach organizatorzy, którzy planują takie wydarzenia z wyprzedzeniem, kładą spory nacisk na zachowanie reżimu sanitarnego. Konieczne jest noszenie maseczek oraz zachowanie dystansu, natomiast hale ekspozycyjne są dezynfekowane. W przypadku China Import Expo zadbano także o punkty medyczne dla personelu, wystawców oraz uczestników wydarzenia. Coraz częściej wykorzystywane są także roboty w celu obsługiwania uczestników targów.

Choć wprowadzenie innowacyjnych wirtualnych targów spowodowało, że stały się one niezwykle popularne, wielu przedsiębiorców wciąż woli spotkania na żywo oraz możliwość łatwiejszego ustalenia szczegółów współpracy. Z tego właśnie powodu, choć część innowacyjnych rozwiązań dotyczących targów online może na stałe przenieść się do świata wirtualnego, nie oznacza to całkowitej rezygnacji z typowej formy targów. Dzięki temu przedsiębiorcy preferujący loty do Chin i ustalanie szczegółów na miejscu, będą mieć taką możliwość.