Śluz ślimaka – na co pomaga?

Coraz więcej kobiet decyduje się na kuracje kosmetykami, które zawierają naturalne substancje. Jedną z substancji tego typu jest bez wątpienia śluz ślimaka. Kosmetyki te swoją popularność zawdzięczają nieprzeciętnym właściwościom. Tak naprawdę śluz ślimaka łączy w sobie aż cztery ważne substancje, które pozwalają na dogłębną pielęgnację skóry. Mowa tutaj o kolagenie, elastynie, kwasie glikolowym oraz alantoinie. Substancje te występują w śluzie ślimaka naturalnie.

Czy warto stosować śluz ślimaka?

kosmetyki ze śluzem ślimakaChociaż kosmetyków oferujących ekstrakt ze śluzu ślimaka jest naprawdę wiele, to jednak warto wiedzieć, że nie wszystkie firmy rzeczywiście oferują to, o czym mówią. Kosmetyki ze śluzem ślimaka sprawdzą się idealnie w pielęgnacji skóry dojrzałej. Wszystko za sprawą zawartego w śluzie kolagenu oraz elastyny, które odpowiadają za spłycenie zmarszczek i poprawę napięcia skóry. Skóra po terapii kosmetykami ze śluzem ślimaka będzie naprężona i wygładzona. Kolejnym rodzajem skóry, przy pielęgnacji której doskonale sprawdzi się śluz ślimaka, jest skóra wrażliwa. To z kolei za sprawą alantoiny, która słynie ze swoich właściwości nawilżających oraz kojących. Niewiele osób wie, że ekstrakt ze śluzu ślimaka posiada również właściwości bakteriobójcze oraz lecznicze, w związku z czym możemy śmiało zastosować je nawet w przypadku bardzo problematycznej skóry. Pamiętajmy o tym, że śluz ślimaka ze względu na swoje właściwości może okazać się wybawieniem nawet dla skóry z problemami dermatologicznymi. Kosmetyki na bazie wyciągu ze śluzu ślimaka będą doskonałą opcją do pielęgnacji każdego typu skóry. Tak naprawdę żadnej skórze nie zaszkodzą, a wręcz mogą pomóc. Ekstrakt ze śluzu ślimaka pobudza włókna kolagenowe do regeneracji i stymuluje proces odnowy oraz poprawy struktury naskórka. Jeśli zależy nam na tym, aby produkt rzeczywiście posiadał ekstrakt ze śluzu ślimaka, najlepiej będzie jeśli postawimy na kosmetyki koreańskie. To właśnie w nich znajduje się najwięcej ekstraktu, który poradzi sobie z każdym problemem skórnym.

Kosmetyki ze śluzu ślimaka to doskonała opcja pielęgnacyjna dla każdego rodzaju skóry. Dzięki zawartości drogocennych substancji, śluz ślimaka doskonale radzi sobie z problemami skórnymi. Ekstrakt ze śluzu ślimaka to najlepsza opcja w przypadku skóry dojrzałej. Z całą pewnością spłyci on zmarszczki i sprawi, że skóra będzie jędrna, a owal twarzy podniesiony. Musimy pamiętać jednak o tym, że dobrej jakości, oryginalne kosmetyki ze śluzem ślimaka mogą kosztować naprawdę sporo.