Skuteczne czyszczenie mocno zabrudzonych powierzchni przemysłowych

Suchy lód to inaczej dwutlenek węgla w temperaturze ok -78 stopni. W Warunkach normalnych suchy lód się sublimuje, czyli przechodzi ze stanu stałego do stanu gazowego. Czyszczenie suchym lodem sprawia, usuwa brud powierzchowny, nie jest to metoda ścierna. Granulki lodu sprawiają, że powierzchnia brudu również zamarza, suchy lód wnika w mikropory, które powstają przy zamarzaniu i dzięki temu, suchy lód wnika w te pory i brud z łatwością jest eliminowany. Do tej metody potrzebny jest granulat suchego lodu, który jest dostępny w różnych wielkościach.

Koszta czyszczenia suchym lodem

mycie suchym lodem cenaCiśnienie jakie potrzebujemy do tego urządzenia to około 6 barów. Potrzebna jest również energia elektryczna, zazwyczaj maszyna pobiera 220 V. No i oczywiście kupno suchego lodu, który nie jest bardzo tani, ale po odliczeniu kosztów w takiej firmie, ceny są lepsze. Cena za godzinę mycia takim lodem wahają sę od 200 złotych do 800 złotych. Wszystko zależy od tego ile zużyjemy suchego lody oraz sprężonego powietrza. Zużycie może wahać się od 0-50kg/h do 0-100kg/h. Są jednak urządzenia, w których możemy uregulować dysze i sprawić, że wtedy zużycie będzie mniejsze, a co za tym idzie klient zapłaci tez mniej. Mycie suchym lodem cena jest dobrym biznesem, póki co, mało popularnym, ale z biegiem czasu tylko tam będziemy myć nasze powierzchnie. Co warto wiedzieć przy inwestowaniu w taką działalność. Cena za suchy lód wynosi około 2 złotych za kilogram, sprężone powietrze na jeden metr sześcienny wynosi ok 15 groszy, trzeba jednak liczyć się z tym, ze zużycie w ciągu minuty wynosi od 3 do 5 metrów sześciennych, sam operator to koszta ok 30 złotych za godzinę. W zależności od pomieszczenia, czyszczenie suchym lodem może być bardzo głośne i szkodliwe dla nas od 70 db do 100 db. Warto więc zainwestować w ubiór obsługujący urządzenie. Nauszniki, okulary ochronne czy rękawice ocieplone. Istotne aby miejsce przed czyszczeniem zabezpieczyć. Siła uderzenia suchym lodem jest w stanie uszkodzić skórę. W niektórych miejscach warto tez zwrócić uwagę na wentylację, jeżeli nie ma takowej w miejscu czyszczenia, zakładamy maseczki ochronne.

W tej branży bardzo ważna jest jakość suchego lodu. Lód, który ma więcej niż 2 dni, nie nadaje się już do czyszczenia, gdyż zbiera wodę i zapycha maszynę. Poprawną twardość zachowuje suchy lód od 10 do 16 godzin od produkcji. Metoda ta jest bardzo delikatna niż inne metody ścierne, dodatkowo jest ekologiczna. Po czyszczeniu zostaje jedynie oderwany od powierzchni brud, który wystarczy po prostu zamieść. No i niewielka ilość dwutlenku węgla która przedostaje się do atmosfer.