Rozstępy – jak z nimi walczyć?

Rozstępy są bardzo częstym problemem, z którym borykają się kobiety po ciąży. Jednak nie oznacza to, że tylko kobiety, które urodziły mają z tym problem. Rozstępy mogą pojawiać się u osób, u których w organizmie są wahania hormonalne. Rozstępy zaobserwujemy również na ciele niektórych mężczyzn. Wiele osób stara się w jakiś sposób zmniejszyć widoczność rozstępów, stosując kremy i balsamy, jednak najczęściej ma to marny skutek. Niestety rozstępów jest się bardzo trudno pozbyć – zwłaszcza domowymi sposobami.

Jak walczyć z rozstępami?

usuwanie rozstępów lublinCałe szczęście na rynku istnieją zabiegi, które pozwalają pozbyć się praktycznie każdego problemu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby uporać się również z rozstępami. Najczęściej stosuje się laserowe usuwanie rozstępów i tak naprawdę zabieg ten przynosi oczekiwane skutki. Wykonamy go w każdym większym mieście, a więc nie musimy się szczególnie głowić nad wyborem. Mimo wszystko jeśli chodzi o usuwanie rozstępów Lublin może okazać się najlepszym możliwym wyborem. Wszystko dlatego, że miasto to jest spore i możemy spotkać w nim ogromną ilość fachowców, którzy z pewnością zajmą się naszymi problemami. Tak naprawdę laser jest najskuteczniejszą metodą pozbywania się rozstępów. Stosując inne metody możemy mieć od razu pewność, że rezultaty nie będą spektakularne. Tak naprawdę rozstępy powstają najczęściej po ciąży i związane jest to z nadmiernym rozciąganiem skóry. W pewnym momencie włókna kolagenowe nie wytrzymują i pękają, co widoczne jest na skórze właśnie pod postacią rozstępów. Laserowe usuwanie rozstępów to tak naprawdę nic innego jak pobudzenie skóry do produkcji nowego kolagenu. To właśnie na tym polega skuteczność stosowania lasera do usuwania rozstępów. Tak naprawdę laser od razu stara się wyeliminować źródło powstania problemu i nie działa na oślep. Oczywiście jeśli nie mamy zbyt dużo rozstępów, to możemy spróbować zmniejszyć ich widoczność przy pomocy różnego rodzaju olejków, czy masaży. Jednak musimy wiedzieć, że w przypadku głębokich rozstępów z całą pewnością nie zdziałamy nic dużo. Wtedy laserowe usuwanie jest jedyną słuszną opcją.

Rozstępy najczęściej pojawiają się już w czasie ciąży. Związane jest to z tym, że włókna kolagenowe przestają wytrzymywać napięcie i po prostu pękają. Całe szczęście istnieją innowacyjne metody, dzięki którym za pomocą zabiegu jesteśmy w stanie przywrócić dawny, świetny wygląd naszej skóry. Decydując się na usuwanie rozstępów laserem mamy pewność, że zabieg z całą pewnością przyniesie zauważalną poprawę.