Rodzaje wózków kąpielowych

Osoby dotknięte niepełnosprawnością mają o wiele trudniej w życiu, niż zdrowi ludzi. To, co dla człowieka pełnosprawnego jest codziennością i nie stanowi problemu, dla osoby, która nie ma którejś z kończyn może być prawdziwym wyzwaniem. Na szczęście, na rynku można znaleźć wiele produktów, które choć trochę pomagają przezwyciężać problemy.

Sposoby na odpowiednie wykąpanie osób schorowanych

wózek kąpielowyW odpowiedzi na współczesne problemy osób niepełnosprawnych ludzkość wynalazła wózki kąpielowe. Opatentowane krzesła mają ułatwić codzienną pielęgnację i załatwianie potrzeb fizjologicznych. Dzięki temu, że wózek kąpielowy jest jednocześnie toaletą i krzesłem, można z niego korzystać znacznie częściej, niż by się wydawało. Kupując wózek najlepiej zaopatrzyć się w produkt wykonany z wysokiej jakości tworzywa. Jak wiadomo, wózek będzie miał styczność z wodą, więc nie może dojść do zjawiska korozji na jego łączeniach. Wózek będzie także bardzo często dezynfekowany, więc musi być także odporny na działanie środków dezynfekujących. Dobrze jest też, gdy urządzenia jest odporne na działanie promieni słonecznych. Jako że mamy do czynienia z wózkiem kąpielowym, musi się on swobodnie poruszać, by pomóc zajmującym się niepełnosprawnym w jego codziennej higienie, dlatego są do niego zamontowane kółka, które mogą poruszać się wokół własnej osi. Daje to maksymalne możliwości obrotu i tylko wtedy wózek może być w pełni funkcjonalny. Mimo że nie jest to pojazd, który jest produkowany do jeżdżenia nim po drodze, warto, by miał hamulec. Tylko dzięki niemu można zapanować nad siedzącym na nim niepełnosprawnym i zadbać o jego bezpieczeństwo. Nawet jeżeli pacjent nie byłby w stanie nim odjechać, wózek stojąc na pochylonym terenie może się samoistnie zsunąć. Niepełnosprawność ruchowa może się objawiać także w nadmiernej tuszy, więc nie można zapominać o osobach ważących nieco więcej, niż średnia. Dla nich taki wózek jest wybawieniem, jednak jego konstrukcja nie zawsze wytrzymuje zbyt duży udźwig. Ogromną zaletą wózków kąpielowych jest to, że można je składać i przenosić z miejsca na miejsce. Dzięki tej funkcji sprawdzają się, podczas gdy chory przebywa poza swoim mieszkaniem. Wielu producentów proponuje także różne kolory siedzisk, które wykonano z pianki poliuretanowej.

Nie tylko nowoczesne maszyny to znak naszych czasów. Również urządzenia, takie jak wózki kąpielowe są w stanie zdziałać wiele dobrego dla wielu osób, które mają problem z poruszaniem się o własnych siłach. Miejmy nadzieję, że w przyszłości będzie jeszcze więcej wynalazków tego typu, bo są one naprawdę przydatne i praktyczne.