Reklama nie musi być nudna

Każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna w dzisiejszych czasach jest reklama. To jeden z najpopularniejszych sposobów walki o klienta. Wygrywa ten, kto będzie w stanie zaoferować więcej i przechyli szalę na swoją korzyść. Wydawać by się mogło, że nie powinno to być aż takie trudne w dobie wszechobecnego konsumpcjonizmu. Jednak nic bardziej mylnego. Mnogość ofert sprawia, że jeszcze trudniej przekonać do siebie potencjalnego klienta.

Krówka sposobem na reklamę

krówki reklamoweWszyscy przedsiębiorcy doskonale zdają sobie z tego sprawę, że każdy konsument jest na wagę złota. To on jest gwarantem powodzenia naszej firmy, a bez niego cały biznes w ogóle mógłby nie istnieć. Bez względu na to czy zajmujemy się usługami, czy sprzedażą dóbr, odbiorca tego, co mamy do zaoferowania zawsze jest w centrum naszej uwagi, a walka o jego uwagę i przychylność będzie trwała bez końca. Aktualnie na rynku znajduje się całe mnóstwo firm, które produkują i sprzedają produkty przydatne w trakcie przeprowadzania jakichkolwiek działań z zakresu marketingu. Są to na przykład specjalne meble wykonane z lekkiego materiału, który pozwala na ich bezproblemowe przenoszenie i transportowanie. Możemy wybierać wśród kolorów i wzorów. Logo naszej marki może widnieć praktycznie w każdym możliwym, wybranym przez nas miejscu. Jeśli uważamy, że potrzebujemy nowoczesnego neonu, który przykuje uwagę wszystkich przechodniów, nawet tych po drugiej stronie ulicy, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby go mieć. Czy jednak nie lepsze byłoby spotkanie się z drugim człowiekiem twarzą w twarz? Danie mu do zrozumienia, że jeśli wybierze naszą firmę, to skorzystają na tym obie strony? On stanie się posiadaczem danego artykułu lub usługi, a my będziemy cieszyć się płynącym z tego zyskiem. Co jednak zrobić, żeby sprowokować bliższy niż do tej pory kontakt z klientem? Świetnym pomysłem mogą być krówki reklamowe. Tak, właśnie te krówki – cukierki, które każdy z nas jadł w swoim życiu zapewne nie raz. Jak mogą nam pomóc? Wystarczy, że papierki, w które są opakowane, będą zawierały logo naszej firmy, kontakt lub krótkie hasło, które będzie informowało, czym się zajmujemy. Później wystarczy tylko wyjść na ulicę i częstować przechodniów łakociami. Nie ma ludzi, którzy nie lubią słodyczy, a jeśli takowi gdziekolwiek istnieją, to świetnie się ukrywają.

Wyjście do klienta i pokazanie, że tak jak on jesteśmy człowiekiem, lubimy podobne rzeczy (krówki), uśmiechamy się i lubimy dawać radość sprawią, że będziemy postrzegani w bardziej przychylny sposób, niż miało to miejsce do tej pory. Warto pomyśleć, czy to właśnie tego nie potrzebuje nasza firma. Bez względu na to, czy jest to mały, osiedlowy sklepik czy wielki biurowiec w centrum ogromnego miasta.