Regulacja i naprawa okien

 

Okna plastikowe oraz drewniane są stale narażone na działanie niekorzystnych warunków pogodowych. Dlatego warto zadbać o ich prawidłowe działanie, a także regularną konserwację. Możemy samodzielną regulację wykonywać samodzielnie, ponieważ nie jest to skomplikowana czynność. Wykonanie takich czynności pomoże nam uchronić okna przed ich wymianą i wymiana uszczelek i jest bardzo tanim kosztem. Dodatkowo będziemy mogli ich poprawić właściwości termoizolacyjne budynku.

Kiedy warto naprawiać okna?

naprawa okien poznańZawsze, gdy będziemy dbali o regularną pielęgnację okien, to zwiększymy ich żywotność, a także zapewnimy sobie komfortowe użytkowanie okien w różnych pomieszczeniach w naszym domu. Regulacją okien nigdy nie powinniśmy zajmować się tylko i wyłącznie w ostateczności, gdy okno nie będzie chciało się otwierać i domykać. Musimy regularnie wykonywać przegląd stanu technicznego naszych okien, a także dobrze sprawdzić okucia oraz i położenie skrzydeł. Jeżeli zauważymy, że nasze okno nie chce się domykać albo sprawia opór, to powinniśmy wykonać regulację albo zdecydować się na wymianę uszczelek. Musimy być świadomi tego, że regulacja okien plastikowych powinna być wykonana już po zakończeniu sezonu użytkowego. Niestety, ale okna nowe mają tendencję do opadania i dlatego mamy później trudności z ich domykaniem. Nie są to sygnały, które mówią o tym, że zmniejsza się szczelność okien, ale z pewnością wpłynie to na komfort użytkowania. W takim przypadku wystarczy prosta regulacja okien, która nie zajmuje zbyt wiele czasu i pomoże nam przywrócić płynną pracę i okien plastikowych czy też drewnianych. W takiej sytuacji wymiana uszczelek nie będzie konieczna, ale dobrze jest również sprawdzić ich stan. Dopiero kiedy zauważymy, że okna sprawiają nam wiele trudności, to dobrym rozwiązaniem będzie profesjonalna naprawa okien Poznań to miasto, gdzie znajdziemy wielu fachowców, którzy mogą nam szybko naprawić wszystkie usterki występujące w oknach. Czynności związane z regulacją okienne wykonane bardzo prosto i samodzielnie w domu.

Na początek przechodziliśmy uchylić okno i zdjąć osłonkę dolnego zawiasu, a następnie dokręcić śrubę regulacyjną. W następnym kroku musimy sprawdzić, czy okno swobodnie się uchyla oraz domyka i jeżeli wystąpią jakiekolwiek problemy to dokręcamy lub odkręcamy śrubę regulacyjną. Po wyregulowaniu okien powinniśmy sprawdzić płynność uchylania oraz domykania okien i okno powinno zamykać się oraz otwierać jak żadnych oporów i utrudnień, które wcześniej występowały w oknach.