Przedsiębiorcy coraz częściej wybierają księgowość online

Czy przedsiębiorcy i firmy mają dzisiaj jakąś alternatywę dla tradycyjnych usług księgowych prowadzonych przez fizycznie istniejące biura rachunkowe? Oczywiście, że mają, bo przecież mamy dzisiaj czasy, w których niemalże wszystko można kupić lub załatwić przez internet. Również usługi księgowe oferowane są dzisiaj całkowicie online, ale taka oferta dotyczy się głównie firm na uproszczonych zasadach księgowych. Taka internetowa obsługa księgowa może funkcjonować jedynie dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu.

Jak działają internetowe biura księgowe?

biuro w gdańsku onlineZasada działania biur księgowych oferujących swoje usługi online jest bardzo prosta. Najpierw takie biuro musi przygotować się od strony technicznej. Musi zainwestować w odpowiednią stronę internetową lub w oprogramowanie umożliwiające nadawanie dostępu firmom, z którymi będzie współpracować. Klienci znajdują ofertę takiego biura w internecie i najczęściej decydują się na takie usługi z jednego głównego powodu – są one tańsze od usług tradycyjnie działających biur księgowych. Bardzo fajnie działa księgowe biuro w Gdańsku online, które oferuje swoje usługi naprawdę tanio. Dla klientów tego biura przygotowana jest strona internetowa oraz aplikacja mobilna. Klienci tego biura wszystkie swoje dokumenty przychodowe i kosztowe wgrywają w przygotowanym serwisie internetowym. Każdy klient ma swój osobny panel i osobne dane dostępowe do swojego profilu. Wgrane w panelu dokumenty lądują prosto na komputerze księgowej lub księgowego wyznaczonego do obsługi danego klienta. Księgowy przygotowuje rozliczenie za dany miesiąc i odsyła do panelu klienta gotowe rozliczenia podatkowe. Biuro księgowe wysyła za swoich klientów wszelkie urzędowe deklaracje. Współpraca z biurem online nie różni się niczym od współpracy z tradycyjnym biurem poza tym, że nie trzeba osobiście dostarczać dokumentów do biura. Klienci muszą sobie wszystkie dokumenty księgowe archiwizować u siebie w miejscu prowadzenia działalności. Biura rachunkowe działające w ten sposób na archiwizacji oszczędzają, dzięki czemu oszczędzają również ich klienci.

Prowadzenie obsługi księgowej online jest nisko kosztowe dla biur księgowych, ponieważ nie muszą one ponosić kosztów związanych z funkcjonowaniem biura czy z archiwizacją dokumentów finansowych klientów. Klienci zbierają sobie dokumentację samodzielnie, ale dzięki temu płacą o wiele mniej niż za obsługę w tradycyjnym biurze księgowym. Natomiast obydwie strony na takiej współpracy oszczędzają coś najważniejszego, czyli czas.