Przebieg kremacji zwłok

W ostatnim czasie, jeśli chodzi o kwestię pogrzebu osoby zmarłej, coraz większym zainteresowaniem cieszy się proces kremacji zwłok. W świadomości społeczeństwa jest to swojego rodzaju alternatywa dla tradycyjnego grzebania osoby zmarłej w ziemi przy wykorzystaniu odpowiednio wykonanej trumny. W rzeczywistości wiedza w temacie tego, jak faktycznie wygląda kremacja zwłok, wciąż jest dość niska. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak w rzeczywistości przebiega ten proces, a także, gdzie powinniśmy zwrócić się w tej sprawie.

Kilka słów o kremacji zwłok

kremacja zwłok w WarszawieKremacja zwłok przede wszystkim jest procesem, który odbywa się po odpowiednim przygotowaniu ciała zmarłego, a także zrealizowaniu pierwszej uroczystości, w trakcie której żałobnicy mogą pożegnać się ze zmarłą osobą. Kiedy interesuje nas kremacja zwłok w Warszawie lub w dowolnym innym mieście, warto poszukać domu pogrzebowego, który dysponuje krematorium lub ma podpisaną odpowiednią umowę w tym zakresie z odpowiednią firmą zarządzającą miejscem tego typu. Po podpisaniu umowy z domem pogrzebowym, powinniśmy być gotowi na to, że ze zmarłym pożegnamy się niejako dwukrotnie. Po pierwsze, przed kremacją dom pogrzebowy zorganizuje dla nas uroczystość, w trakcie której będziemy mogli pożegnać się ze zmarłym. W uroczystości tej zazwyczaj bierze udział osoba duchowna, która uroczyście żegna zmarłego, odprawiając za niego odpowiednią modlitwę. Najczęściej ciało zmarłego zostaje na ten czas umieszczone na katafalku w eleganckiej trumnie. Po tym pożegnaniu ciało zostaje przetransportowane do krematorium, gdzie w prostej trumnie zostaje umieszczone w piecu krematoryjnym. Temperatury, jakie zaprogramowane są w urządzeniu tego typu pozwalają na spalenie ciała w taki sposób, że pozostają wyłącznie prochy. Po wystudzeniu ich do odpowiedniej temperatury zostają one przesypane do, wybranej wcześniej przez żałobników, urny. Po tym etapie zazwyczaj miejsce ma drugie pożegnanie zmarłego, które ma na celu odprowadzenie jego szczątków doczesnych do miejsca wiecznego spoczynku. Obie uroczystości mają podniosły, a zarazem symboliczny charakter.

Podobnie jak w przypadku tradycyjnego pochówku, dla najbliższych zmarłego pewnego rodzaju wyzwaniem jest wybranie odpowiedniej trumny, tak w przypadku pogrzebu z kremacją zwłok, podobna sytuacja może mieć miejsce w momencie wyboru urny. Pracownicy domu pogrzebowego doskonale zdają sobie z tego sprawę, w związku z czym dbają o komfort klientów, doradzając im i wskazując na zalety każdego z produktów.