Profesjonale wizualizacje powierzchni w 3D

Każdemu, kto choć raz w życiu zetknął się z ofertą mieszkania na wynajem lub sprzedaż, zastanawiał się, czy zdjęcie, które przedstawia lokum będzie oddawało jego wygląd na żywo. Z czasem zaczęły pojawiać się jednak coraz nowocześniejsze projekty architektoniczne, dzięki którym każdy z odwiedzających stronę internetową może poczuć się jakby zwiedzał pomieszczenie w rzeczywistości.

Wizualizacje pomieszczeń w trójwymiarze

profesjonalne wizualizacje salonu z aneksem kuchennymObecnie na rynku nieruchomości działa wielu architektów, którzy specjalizują się w projektowaniu grafik 3D. Mają one na celu jak najwierniej oddać widok potencjalnej przestrzeni użytkowej jeszcze przed jej wybudowaniem. Ogranicza to znacznie ryzyko nieudanych inwestycji, a także daje klienteli realny obraz lokum jeszcze przed finalizacją przedsięwzięcia w rozumieniu materialnym. W ten sposób przygotować można profesjonalne wizualizacje salonu z aneksem kuchennym, sypialni, tarasu czy przedpokoju. Ta nowoczesna metoda znajduje zastosowanie również w przypadku podglądu już istniejących obiektów, które gotowe są do sprzedaży lub np. pomieszczeń użytkowych, które zostaną później odsprzedane. Obraz jest niekiedy do tego stopnia rzeczywisty, że spacerując wirtualnie po pomieszczeniu w Internecie ma się wrażenie, jakby oglądało się dane miejsce na żywo w skali 1:1. Projektujący mieszkania zwykle uwzględniają zastosowanie w promocji trójwymiarowej wizualizacji, ponieważ cieszy się ona coraz większą popularnością w świecie sprzedaży nieruchomości, a także pomaga wyobrazić sobie miejsce na wiele miesięcy lub lat wcześniej. Wystarczy dodać ją na stronę firmy i z pewnością przyciągnie to uwagę potencjalnego klienta, który doceni nowoczesne podejście do tematu i lepiej wyobrazi sobie przyszłe lokum. Za pomocą wizualizacji możemy dostrzec nie tylko co znajduje się przed nami, w jaki sposób ustawione mogą być meble czy gdzie znajdują się drzwi lub okna, ale też oszacować, ile mebli i w jakich rozmiarach będziemy mogli przygotować do wyposażenia danego wnętrza. Nie mogłoby się to odbyć poprzez oglądanie zdjęć 2D, a nawet wnioskując z suchego opisu na stronie przedsiębiorstwa.

Technika poszła na tyle naprzód, że w obecnej chwili możemy wędrować po swoim przyszłym mieszkaniu i wyobrażać sobie, jak będzie wyglądał balkon czy łazienka, co na pewno ma pozytywny wpływ na przekonanie nas do zakupu określonej nieruchomości. Nie jest wymagana bujna wyobraźnia, by uzmysłowić sobie realny wygląd pomieszczeń – wystarczy odpowiednie narzędzie architektoniczne, czyli zyskująca coraz lepszą sławę wizualizacja trójwymiarowa.