Praktyczny chlebak z bambusem

Każdy, kto chce aby pieczywo utrzymało swój aromat i jak najdłużej pozostało świeże powinien zainwestować w wygodny chlebak. Na rynku dostępne są tradycyjne drewniane chlebaki, które zapewniają najlepsze warunki dla pieczywa, jednak trudno utrzymać je w czystości. Dlatego zostały stworzone chlebaki z deską bambusową do krojenia pieczywa. Ich wzornictwo dostosowane jest zarówno do potrzeb tradycjonalistek jak i nowoczesnych pań domu z kuchniami w stylu skandynawskim.

Wygodna deska bambusowa w chlebaku

chlebaki z deską bambusowąNowoczesne chlebaki wykonane są zazwyczaj ze stali szlachetnej lub melaminy. Te materiały nie wymagają dużo uwagi, aby cały czas były czyste i higieniczne. Wystarczy umyć je wraz z innymi naczyniami w płynie do mycia naczyń i dokładnie osuszyć, a często producent dopuszcza możliwość mycia w zmywarce po zdjęciu drewnianej przykrywki. Natomiast deska bambusowa, która jest jednocześnie przykrywką oraz deską do krojenia pieczywa bardzo ułatwia życie. Po pierwsze jest zawsze pod ręką gdy wyjmujemy bochenek, a po drugie nie zajmuje dodatkowo miejsca na blacie, a jak wiadomo – im mniej rzeczy „na wierzchu” tym lepiej i czyściej. Ponadto chlebaki z deską bambusową są bardzo estetyczne i dostępne w wielu wariantach, tak aby pasowały do każdego wystroju kuchennego. W tradycyjnych wnętrzach najlepiej odnajdą się zdobione z wierzchu melaminowe lub ceramiczne egzemplarze. Są one długowieczne, bo odporne na zarysowania oraz korozję, więc długo pozostaną ładne. Ponadto pieczywo w nich przechowywane długo pozostaje smaczne i chrupkie. Natomiast stalowe chlebaki z deską bambusową idealnie pasują do nowoczesnych wnętrz, które potrzebują minimalistycznych akcesoriów. Zazwyczaj występują w odcieniach szarości, bieli i czerni, aby nie rzucały się w oczy i dały szansę zaistnieć ciekawszym dekoracjom. Są lekkie i odporne na zniszczenia, zarówno jeśli chodzi o zarysowania jak i upadki. Niestety stal jest podatna na zmiany temperatury, co nie wpływa dobrze na świeżość pieczywa w niej przechowywanego.

Niezależenie od tego jaki styl panuje we wnętrzu twojej kuchni chlebak z deską bambusową musi być dopasowany wielkościowo do potrzeb rodziny. Dla dwóch osób wystarczy niewielki, ale jeśli musi pomieścić chleb dla rodziców z kilkorgiem dzieci, wówczas konieczne jest poszukanie największego na rynku. Ważna też jest wielkość kuchni, bo niezbyt praktyczne będzie zajęcie całej przestrzeni roboczej ogromnym chlebakiem. Różnorodność potrzeb, a co za tym idzie chlebaków dostępnych na rynku sprawia, że wybór idealnego wcale nie jest łatwy.