Pragnąc projektować budynki wielorodzinne

Od kiedy tylko pamiętam, moim marzeniem było projektowanie budynków mieszkalnych, a przede wszystkim wielorodzinnych. Smykałkę po architekturze przejąłem po moim dziadku który, jak żył projektował budynki użyteczności publicznej jak szpitale czy szkoły. Zawsze go podziwiałem i lubiłem patrzeć na jego projekty. Ja jednak chciałbym robić coś dla osób indywidualnych. Interesuje mnie architektura budynków mieszkalnych.

W przyszłości będę projektował budynki wielorodzinne

projekty budynków wielorodzinnych w KrakowieArchitektura domów jednorodzinnych oraz wielorodzinnych, to moje marzenie. Teraz jednak muszę zastanowić się nad tym, co zrobić, aby osiągnąć wymarzony zawód. Dopiero mam osiemnaście lat i jestem w klasie licealnej. Za rok będę zdawał maturę i wiem o tym, że aby dostać się na architekturę do szkoły wyższej, muszę mieć bardzo dobre oceny, więc na ten moment mogę zrobić tylko tyle – dobrze się uczyć. Kiedy już jednak będę na architekturze i będę mógł wstępnie robić projekty budynków mieszkalnych postaram się nie tyle dobrze uczyć, aczkolwiek jest to podstawa ale i pójść na jakiś staż lub wolontariat do firmy zajmującej się architekturą. W końcu projekty budynków wielorodzinnych w Krakowie to usługa bardzo popularna. Mogą to być również jakieś bezpłatne praktyki, dzięki którym nauczę się bardzo dużo ciekawych i praktycznych rzeczy, które w przyszłości będą dla mnie przydatne w pracy. Kto wie, być może dana firma jak się sprawdzę przyjmie mnie w późnym późniejszym czasie do pracy w charakterze architekta? da mi to doświadczenie które będzie niezbędne do pracy. Jako przyszły specjalista od projektowania budynków, muszę znać dobrze programy komputerowe ułatwiające pracę przy projektowaniu. Dziś już w końcu nie ma typowych projektów papierowych, tylko są programy komputerowe i już wstępnie orientowałem się już na ten temat. Poradzę sobie przy nich bez żadnego problemu. Wiem, że dam radę jak skończyć studia. Potem zrobię wszystko, ażeby dostać się do dobrej firmy, która produkuje budynki wielorodzinne. W późniejszym czasie, jak zaoszczędzę, zainwestuję we własne biuro projektowe. Będę szefem samym dla siebie i spełnię swoje marzenia.

Mimo wszystko wiem, że czeka mnie bardzo dużo nauki i pracy. Bez tego nie będę w stanie osiągnąć swojego celu. W chwili obecnej mogę tylko w czasie wolnym samodzielnie projektować domy. Wielokrotnie też realizując swoją pasję wychodzę na spacer oglądać projekty budynków znajdujących się na bogatszych dzielnicach mojego miasta. Dzięki temu jestem w stanie bardziej rozpoznać potrzeby współczesnych ludzi którzy inwestują w nowe domy.