Poszukiwania sali weselnej

Przed zaręczynami wydawało mi się, że organizacja ślubu i wesela nie może być czymś szczególnie trudnym. Szybko przekonałam się jednak, że takie przekonanie było błędne. Przede wszystkim nie zdawałam sobie sprawy z tego, że samo znalezienie odpowiedniej sali na imprezę może okazać się kłopotliwe. Nie myślałam wcześniej o podpisaniu umowy, w której zostaną określone warunki wynajmu pomieszczenia oraz korzystania z proponowanego mi menu. 

O czym pamiętać, wybierając salę weselną?

przepiękna sala weselna w ToruniuDziś nie jestem już takim laikiem w temacie organizacji przyjęcia weselnego, jakim byłam trzy lata temu. Nie tylko z powodzeniem udało mi się zaplanować własną imprezę, ale także kilkakrotnie doradzałam w tej kwestii innym przyszłym małżeństwom. Niegdyś wydawało mi się, że nie mam zbyt wygórowanych oczekiwań, jeśli chodzi o dobór miejsca na imprezę. W centrum mojego zainteresowania znalazła się przepiękna sala weselna w Toruniu. Szybko okazało się, że lokum, o którym od lat myślałam jako o idealnym na przyjęcie odbywające się w dniu mojego ślubu, nie jest dla mnie dostępne. Przede wszystkim nie miałam zielonego pojęcia o tym, że rezerwacji bardziej prestiżowych i chętniej odwiedzanych sal należy dokonać kilka lat wcześniej! Wydawało mi się, że rok przed ślubem mam jeszcze mnóstwo czasu na wszelkie formalności, ale byłam w błędzie. Wszystko musiałam robić na szybko i w wielkim stresie, dlatego dzisiaj każdej przyszłej młodej parze radę przede wszystkim dużo wcześniej wszystko zaplanować. Jaką salę wybrać? W Toruniu istnieje wiele ciekawych, godnych polecenia miejsc. Wiele zależy oczywiście nade wszystko od naszych preferencji. Pamiętajmy jednak, że chodzi nie tylko o szczegóły dotyczące wystroju wnętrza, ale także takie kwestie jak: ilość gości, preferowane przez nas potrawy oraz lokalizacja obiektu i możliwości parkingowe. Mnie podobała się bardzo restauracja z kryształowymi lamami oraz owalnymi białymi stołami znajdująca się na obrzeżach miasta, jednak szybko musiałam zrezygnować z tego miejsca, ponieważ okazało się ono zbyt małe na planowaną przeze mnie imprezę.

Każdej przyszłej parze młodej powtarzam przede wszystkim, że przygotowanie wesela nie powinno przysparzać jej dodatkowych stresów, dlatego warto przemyśleć, jak ma wyglądać to wydarzenie dużo wcześniej. Oczywiście, jeśli przeraża nas organizacja takiego przedsięwzięcia, możemy skorzystać z profesjonalnej pomocy, jednak takie rozwiązanie pociąga za sobą pewne koszty. Planując samodzielnie wesele, pamiętajmy przede wszystkim o tym, aby wybrać taką salę, która jest nie tylko piękna, ale także wystarczająco duża i posiada dobrą, sprawdzoną kuchnię.