Poszukiwania pajacyka niemowlęcego

 

Niedługo miało urodzić się moje pierwsze dziecko. Kompletowałam już powoli wyprawkę do szpitala i sprzęty oraz ubranka do domu, ponieważ nie chciałam aby poród mnie zaskoczył nieprzygotowaną. Przede wszystkim skupiłam się na różnych ubrankach dziecięcych. Zależało mi na tym, aby wybierać wygodne, praktyczne i wysokojakościowe ubranka dla dziecka. Wiedziałam jednak, że nie ma co kupować ubranek na zapas, ponieważ niemowlęta bardzo szybko rosną. Przyjaciółka, która jest już mamą doradziła mi, żebym kupiła pajacyki dla dziecka.

Pajacyk, jako piżamka dla niemowlaka

piżama niemowlęca pajacDowiedziałam się od niej, że piżama niemowlęca pajac jest bardzo wygodną formą ubranka dla noworodka i niemowlaka. Pajacyk jest o wiele bardziej praktyczniejszy i wygodny niż standardowe śpiochy. Przede wszystkim pajacyki są rozpinane, dzięki czemu łatwiej jest je założyć na niemowlę, a przede wszystkim można przewinąć dziecko nie rozbierając go. Obecnie można dostać piżamki pajacyki rozpinane tylko w kroku jak na całej długości ciała niemowlęcia, z przodu. Dzięki zapięciu na zatrzaski pajacyka można zapiąć lub rozpiąć za pomocą jednej ręki. Mając na uwadze jej dobre rady udałam się do sklepu dziecięcego, gdzie zaopatrzyłam się w odpowiednią ilość pajacyków niemowlęcych. W sklepie był bardzo duży wybór takich piżamek. Widać, że jest to bardzo popularny strój nocny dla noworodków i dzieci. Ostatecznie zdecydowałam się zakupić pajacyki wykonane z lekkiego, bawełnianego materiału. Taki materiał jest przede wszystkim hipoalergiczny dzięki czemu miałam pewność, że moje dziecko nie dostanie od niego podrażnień ani uczulenia. Jednakże, ważne jest również to, że bawełniany materiał jest przewiewny i zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Dzięki temu niemowlę nie poci się nadmiernie, a wilgoć jest odprowadzana na zewnątrz. W związku z tym nie powstają odparzenia, a dziecko komfortowo może przespać całą noc i nie skopuje się z kocyka czy kołderki, ponieważ nie jest mu za gorąco. Jak się już wkrótce okazało, takie pajacyki były świetnym wyborem.

Przede wszystkim ja nie miałam problemów z tym, żeby ubrać niemowlę. Zdecydowałam się na pajacyk piżamkę z zapięciem kopertowym, dzięki czemu nie musiałam zakładać go dziecku przez głowę. Jest to bardzo dobre rozwiązanie szczególnie dla świeżo upieczonych rodziców, którzy często mają problemy z odpowiednim założeniem dziecku ubranka przez głowę. Nie miałam również problemów z tym, aby pod pajacyk założyć dziecku pampersa. Piżamka była do tego odpowiednio przystosowana.