Poszukiwania łóżeczka skandynawskiego

Moja córeczka była już dość duża i doszłam do wniosku, że jest gotowa na to, żeby dostać swój pokój i przestać spać w pokoju z nami, rodzicami. Mieliśmy akurat z mężem kilka dni urlopu, dlatego wywieźliśmy córeczkę do dziadków, a sami wzięliśmy się za urządzanie jej pokoju. Jedną z rzeczy, które musieliśmy zakupić w pierwszej kolejności było łóżeczko. Długo myślałam na tym, jakie łóżko będzie atrakcyjne dla naszego dziecka, na tyle aby chciało w nim spać, kosztem spania w pokoju rodziców.

Zalety łóżeczek skandynawskich dla dzieci

łóżeczka skandynawskiePo przejrzeniu wielu magazynów z różnymi meblami i łóżkami dla dzieci, doszliśmy z mężem do wniosku, że najlepsze i najbardziej pasujące do aranżacji pokoiku naszej córeczki, będzie łóżeczko skandynawskie. Zależało nam na tym, aby takie łóżko było wytrzymałe i solidne. Najlepiej byłoby też, aby miało dość sporą powierzchnię spania, aby córka zbyt szybko z niego nie wyrosła. Poszukiwania odpowiedniego łóżka rozpoczęliśmy od internetu. Wpisaliśmy w wyszukiwarkę frazę: łóżeczka skandynawskie, i zaczęliśmy przeglądać wyniki. Szybko udało nam się znaleźć coś odpowiedniego dla nas. Było to łóżeczko z daszkiem w kształcie domku. Można było rozłożyć na nim woalkę lub baldachim dzięki czemu łóżeczko nabierało delikatnego, dziecięcego wyglądu i świetnie pasowało do pokoju dziecka. Wykonane było ono z solidnych drewnianych, litych elementów. Można je było zamówić w częściach do samodzielnego montażu lub wykupić usługę montażu w mieszkaniu. Drewniane elementy łóżka zostały polakierowane ekologicznym, bezpiecznym dla otoczenia lakierem, który jest dopuszczony do użytku z artykułami i zabawkami dziecięcymi. Kolejną praktyczną cechą łóżka skandynawskiego było to, że posiadało szufladę na pościel, która była dość pojemna i głęboka. Samo łóżeczko było dość niskie, dlatego córka nawet gdyby z niego wypadła nie zrobiłaby sobie żadnej krzywdy. Wybrane przez nas łóżeczko było łatwo dostępne w niskiej, przystępnej cenie, jednej z najlepszych na rynku. Zdecydowaliśmy się od razu je zamówić.

Jak się już wkrótce okazało, to był bardzo dobry wybór. Łóżko było bardzo proste w montażu i z powodzeniem sami sobie z tym poradziliśmy. Tym bardziej, że do zestawu dołączone były śruby i kołki konieczne do połączenia poszczególnych elementów łóżeczka. Łóżeczko okazało się bardzo solidne i precyzyjnie wykonane. Drewniane elementy były bardzo dobrze wyszlifowane. Na całej długości ramy łóżka nie znaleźliśmy żadnej drzazgi. Z tyłu łóżeczka znajdował się również zagłówek, który zabezpieczał dziecko przed uderzeniem w głowę.