Porowatość włosów a wybór odpowiedniego serum

Mydlarnia Cztery Szpaki charakteryzuje się produkcją całkowicie naturalnych kosmetyków, które w odróżnieniu od tradycyjnych wersji znanych nam z drogerii nie zawierają żadnej szkodliwej chemii a działają równie dobrze. Szampon w kostce i sera do włosów Cztery Szpaki, to ich najpopularniejsze produkty, które są dostosowane do porowatości włosów. Jak ją rozróżnić i dlaczego jest taka ważna?

Serum do włosów dopasowane do ich porowatości

serum do włosów cztery szpakiZakup serum powinien być dostosowany do porowatości włosów, ponieważ używanie nieodpowiedniego może je niepotrzebnie obciążyć lub napuszyć. Włosy niskoporowate, to włosy mało wymagające, o ściśle przylegających łuskach włosa, są gładkie i sypkie. W ich przypadku zależy nam głównie na pielęgnacji skóry głowy i odbiciu włosów u nasady. Serum przystosowane do włosów niskoporowatych zniweluje ich wypadanie, wzmocni cebulki i nie będzie ich obciążać. Osoby o włosach średnioporowatych przy odpowiedniej pielęgnacji osiągają wygląd gładkich i miękkich włosów, które nie przyklapują i mają tendencję do skręcania się. Serum do takiego typu włosów pomoże w ich układaniu, rozczesywaniu oraz wygładzeniu. Przy odpowiednio częstym stosowaniu przyspieszy ich porost oraz zwiększy gęstość. Włosy wysokoporowate, to te o najbardziej rozchylonych łuskach, które sprawiają najwięcej problemów. Często są przesuszone, szorstkie w dotyku i matowe. Mają naturalną tendencję do mocnego skrętu oraz są wrażliwe na wysokie temperatury. Pielęgnacja tego typu włosów jest najbardziej wymagająca, przez co i serum do włosów wysokoporowatych mocno je nawilży i wygładzi. Serum do włosów Cztery Szpaki pomoże w zamknięciu łusek włosa, zniweluje ich puszenie i wypadanie oraz przyspieszy ich wzrost. Oleje wchodzące w składy poszczególnych rodzajów serum są dopasowane do konkretnych porowatości włosów. Nie będą niepotrzebnie obciążały, ale też zwalczały puszystość, tam gdzie jest to potrzebne. Oleje i łuski włosów muszą być do siebie dopasowane, aby odpowiednio się łączyć. Sprawdzenie porowatości swoich włosów jest więc niezbędne, aby dopasować do nich odpowiednie serum.

Zadbanie o włosy nie kończy się tylko na szamponie i odżywce. Aby dać włosom odpowiedni poziom nawilżenia i wygładzenia dobrze jest stosować odpowiednio dobrane serum lub olejki. Sera do włosów z mydlarni Cztery Szpaki sprawdzą się doskonale jeżeli tylko dobierzemy pasujący nam produkt. Zauważenie jak zachowują się włosy, czy są przesuszone, kręcą się lub przyklapują, może pomóc w określeniu ich porowatości.