Popularne gry podwórkowe

Wszystkie dzieci lubią spędzać aktywnie czas w domu i poza nim, dlatego trzeba im ciągle dostarczać nowych bodźców. Kiedyś nie było komputerów i tak rozwiniętej technologi jak dziś, więc dzieci miały mniejsze możliwości, ale za to wykorzystywały to, co znajdowało się wokół nich. Wszelkie zabawy podwórkowe  były na porządku dziennym i w stu procentach angażowały dzieci.

Gdzie znajdziemy grę podwórkową?

gry podwórkoweObecnie dzieci mają stały dostęp do komputerów, tabletów i telefonów, które potrafią skutecznie zająć ich uwagę na wiele godzin. Co prawda nowoczesna technologia jest ciekawa i dostarcza wielu informacji, ale nie można z nią przesadzać. Dwadzieścia, a nawet trzydzieści lat temu nie było takich możliwości jakie są dziś i dzieci musiały sobie same organizować czas, wykorzystują ogólnie dostępne akcesoria. Przeważnie to była kreda, guma do skakania, kapsle, skakanka czy hula – hop. To atrybuty dzieciństwa wielu z nas, ale już niekoniecznie naszych dzieci. Jednak wato pokazywać dzieciom gry podwórkowe, ponieważ one rozwijają inne umiejętności niż gry planszowe czy dostępne na tabletach aplikacje. Przede wszystkim dziecko ma kontakt z rówieśnikami, czego nie zastąpi im żadna technologia. Doskonałą propozycją na zabawę na podwórku jest skakanka, która daje tak naprawdę masę możliwości. Można na niej samodzielnie skakać na wiele sposobów, ale w grupie. Inną opcją jest tak zwana gra w szczura przy jej użyciu, gdzie jedna osoba kręci skakanką kilka centymetrów nad ziemią, a pozostali uczestnicy zabawy przeskakują przez nią. Przy wykorzystaniu kredy można grać w tradycyjne klasy czy rysować dowolne obiekty na asfalcie lub chodniku. Doskonałą grą podwórkową są pochody, w którą może grać nieograniczona ilość osób. Tu liczy się pomysłowość i spryt, której dzieci się nie nauczą siedząc w domu przed telewizorem. Świetnie się sprawdza klasyczna zabawa w chowanego, która na podwórku może być wyjątkowo ciekawa. Jak widać możliwości jest bardzo wiele.

Gry naszego dzieciństwa z pewnością różnią się od tego czym się zajmują nasze dzieci. Jednakże warto im podsuwać pomysły na ciekawe zabawy podwórkowe, które zajmą im w kreatywny sposób długie popołudnia. Czasem wystarczy guma do skakania za kilka złotych, biała kreda jaką dzieci piszą na tablicy w szkole czy akcesoria, które znajdą na ulicy jak na przykład patyki, liście czy kasztany, aby zorganizować świetną zabawę.  Jeżeli nie mamy pomysłu na ciekawą grę dla naszych dzieci, to z pewnością w internecie znajdziemy ich bardzo dużo.