Pompy do płytkich studni wierconych

Pompy do płytkich studni służą do uzyskiwania dostępu do wód gruntowych i transportu ich na powierzchnię, gdzie mogą być wykorzystywane do wody pitnej, nawadniania i wielu innych celów. Istnieją trzy główne typy, które nadają się do tego celu: płytkie, głębokie i pompy głębinowe. 

Wiercone studnie potrzebują pomp

wiercenie studni - krosnoPompy do płytkich studni nie mają części mechanicznych zanurzonych w wodzie studziennej. Konstrukcja składa się głównie z mechanizmu pompującego, rury, która wchodzi do studni i zaworu, który zapewnia, że ​​woda nie spływa z powrotem do studni po jej przepompowaniu. Urządzenie działa jak syfon, tworząc próżnię i wykorzystując otaczające ciśnienie atmosferyczne do pompowania cieczy, bez względu na wiercenie studni – krosno to miasto, gdzie studnie szczególnie łatwo się wierci. Sugeruje się, aby te pompy były używane w studniach o głębokości 25 stóp i mniejszej. Jedną z głównych zalet płytkiej pompy jest możliwość obsługi ręcznej. Te pompy na bazie PVC są lekkie i są niezbędne do uzyskania dostępu do wody w nagłych wypadkach, po katastrofie naturalnej lub w miejscach bez prądu. Ponieważ są zbudowane z trwałych materiałów, które są niezwykle lekkie, są łatwe w transporcie. Materiały, z których wykonane są pompy ręczne, zapewniają odporność na korozję, rdzewienie, zużycie. Chociaż są wykonane z lekkich materiałów, oczekiwana żywotność i wytrzymałość są porównywalne z pompami wykonanymi z dużo cięższych materiałów. Orurowanie jest bardzo wytrzymałe. Korzystne w każdej sytuacji jest to, że pompa do płytkiego studni jest stosunkowo tania, a koszty utrzymania są minimalne. Są bardzo łatwe w montażu. Wiodące, obsługiwane ręcznie pompy do płytkich studni są w stanie pompować od 20 do 35 litrów na minutę. Woda powinna być pompowana zarówno w górę, jak i w dół, aby zapewnić wydajność i skuteczność, z ergonomicznie zaprojektowanym uchwytem zapewniającym, że nogi mogą być używane zgodnie, aby zmniejszyć nacisk i nacisk na górną część ciała. Wiodące konstrukcje zapewniają, że zasada pompowania będzie działać nieprzerwanie przez 10 milionów cykli pompowania, przy minimalnym zużyciu elementów wewnętrznych. Osiąga się to dzięki zastosowaniu unikalnej zasady pompowania, która nie musi pokonywać żadnego tarcia podczas pompowania.

Wybierając dostawcę do zakupu pompy do płytkich studni, upewnij się, że produkt jest wypróbowany i przetestowany w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. Wiodący dostawcy pomp mają szerokie portfolio swoich produktów instalowanych na obszarach takich jak Meksyk, gdzie we współpracy z organizacjami takimi jak Ague Ministries dążą do zapewnienia wszystkim bezpiecznej wody pitnej.