Polskie symbole narodowe

Każdy z nas jest obywatelem jakiegoś kraju. Osoby, które urodziły się i mieszkają w Polsce nazywa się Polakami. W związku z tym każdy kraj charakteryzują inne symbole narodowe. Polska słynie z biało-czerwonego koloru, który swoją intensywnością barw sprawia, że przepięknie się prezentuje na różnych przedmiotach. Ogromne znaczenie dla Polaków ma flaga, która również jest biało-czerwona. Będąc Polakami jesteśmy z niej dumni i, gdy tylko mamy możliwość staramy się ją jak najczęściej eksponować.

Dlaczego flagę Polski należy szanować?

flagi polskiJuż od maleńkiego rodzice wpajają nam i uczą nas o naszym kraju. Tak samo dzieje się w szkole, gdyż nie tylko uczymy się mnożenia czy czytania, ale również o ważnych świętach narodowych, którym towarzyszą różne przedmioty związane z danym wydarzeniem. Należą do nich między innymi flagi polski, które są najważniejszymi elementami każdej imprezy. Mowa na przykład o świętach: 3 maja czy 11 listopada. Nie ma Polaka, który nie zna tych dwóch ważnych dat istotnych dla Polski. Wówczas w większości mieszkań i domów wywiesza się falgę Polski, która ma za zadanie pokazać, że tutaj żyją Polacy i, że obchodzimy razem z całą Polską te ważne święta. Większość flag wykonana jest tak samo, a różnie się jedynie rozmiarem, dzięki czemu możemy ją wywiesić przed domem, ale jednocześnie wykorzystać do innych celów na przykład: umieścić w samochodzie, czy w pokoju dziecka. Możemy zauważyć również, że flaga Polski również wykorzystywyana jest podczas ceremonii kościelnych, gdy mamy ważne święto, a także w czasie spotkań z papieżem za granicą. Wówczas na takie spotkanie wielu Polaków zabiera ze sobą flagę i machają nią ukazując w ten sposób skąd przyjechali i pochodzą. Czy kiedyś zastanawialiśmy się nad tym co oznaczają dane kolory na fladze Polski? Otóż kolor biały symbolizuje czystość i niewinność, natomiast czerwień odwagę i waleczność. Polacy nie raz pokazali jak ważny jest dla nich ich kraj, a my dziś żyjący i obecni na tym świecie możemy poczuć tę silną walkę i z dumą cieszyć się z tego, że jesteśmy Polakami.

Warto, aby od małego przypominać dzieciom i rozmawiać z nimi o symbolach narodowych. Dzieci lubią rysować, w związku z tym, narysowanie flagi Polski będzie dla nich ciekawym sposobem na nauczenie się i zapamiętanie jak wygląda flaga naszego kraju. Mając taką flagę w swoim domu nalezy pamiętać, że nie wolno jej niszczyć i źle się z nią obchodzić. Powinna być dla nas świętością i powinna leżeć w szczególnie ważnym miejscu. W taki sposób udawadniamy, że jesteśmy wierni Polsce.