Poduszki antyrefluksowe skutecznie pomagają niemowlętom

Częstym problemem wielu niemowląt jest ulewanie pokarmu, który może wynikać z refluksu. Jego przyczyną najczęściej jest niedojrzałość zwieracza przełyku, a także układu trawiennego, który nie jest jeszcze całkowicie rozwinięty. Cofanie się przetrawionego pokarmu z żołądka niemowlaka jest naturalnym procesem, który nie zagraża zdrowiu maluszka i nie sprawia mu bólu. Z czasem dolegliwość ta zanika, w miarę, jak dojrzewa układ pokarmowy. Innymi przyczynami refluksu u niemowląt może być także zbyt szybkie, intensywne i łapczywe jedzenie, co powoduje, że pokarm nie mieści się w żołądku. Przejedzenie dziecka często powoduje ulewanie.

Poduszka pomaga w przypadku refluksu u niemowląt

skuteczna poduszka antyrefluksowa dla niemowlątInną przyczyną może być zła pozycja podczas karmienia, podczas której dziecko połyka zbyt dużo powietrza. Istnieją sposoby na to, by przeciwdziałać refluksowi. W przypadku, kiedy przypadłość ta trwa zdecydowanie za długo i ulewana jest duża ilość pokarmu, czego skutkiem jest słabe przybieranie na wadze, warto wybrać się do pediatry. Specjalista sprawdzi, czy nie jest to wynikiem poważniejszego problemu. Dobrym pomysłem jest także skuteczna poduszka antyrefluksowa dla niemowląt, która skutecznie likwiduje ten problem. Warto wybrać produkt, który wykonany jest z wysokiej jakości materiałów, które są przyjemne dla skóry dziecka, umożliwiają dziecku swobodne oddychanie, a także zapewniają odpowiednią pozycję ciała. Płaska poduszka przydaje się w różnych sytuacjach, jak refluks lub katar u niemowlaka. Dzięki niej można podwyższać lub obniżać głowę dziecka, świetnie sprawdza się także jako przytulanka. Umożliwia właściwe ułożenie dziecka w czasie snu Warto zdecydować się na wysokiej jakości produkt, który będzie bezpieczny dla maluchów. Ważne jest, by był on wykonany z bezpiecznego i przyjemnego w dotyku materiału, który nie podrażni delikatnej skóry dziecka. Wiele dostępnych tego typu produktów posiada także właściwości antyalergiczne, są elastyczne i idealnie dopasowują się do główki dziecka. Produkty, które posiadają atest z pewnością będą doskonałym wyborem.

Pokrowiec na poduszkę najczęściej wykonany jest z bawełny, która jest materiałem naturalnym i oddychającym, co sprawia, że nie powoduje żadnych podrażnień i uczuleń, przepuszcza powietrze, chłonie ciepło i wilgoć, a także ogranicza namnażanie szkodliwych drobnoustrojów. Tkanina ta może być z powodzeniem prana w wyższych temperaturach, dzięki czemu można odpowiednio zadbać o jej higienę. Tego typu produkt przyda się w przypadku niemowląt, które zmagają się z refluksem, jednak z powodzeniem można stosować go także w sytuacjach nieżytu nosa, gdyż umożliwia swobodne spływanie zalegającej wydzieliny, dzięki czemu świetnie sprawdza się w przypadku infekcji.